Zavrieť

Porady

Odvody pri živnosti pri zamestnaní

Vedel by mi niekto poradiť, koľko by som platil odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne pri živnosti popri zamestnaní, kde by som ročne vyfakturoval 10 000 EUR? Snažil som sa tieto informácie nájsť na stránkach poisťovní, ale nepodarilo sa mi zistiť to. Zamestnaný som na plný úväzok. Podnikať som začal tento rok.
Ďakujem pekne za odpovede
15 komentárov     zbaliť
Mila123 ste FO? a vediete JU?
aký základ dane predpokladáte? ako si budete uplatňovať výdavky / náklady?
veronikasad odkedy podnikáš ? Do konca roka vyfakturuješ, aj bude uhradene 10 000€. A čo výdavky ? Budeš si uplatňovať paušálom 60 % alebo je pre teba výhodnejšie skutočné výdavky ?
karolnovotny Som FO. Ekonómka mi vedie JU. Podnikám v ubytovaní a plánujem paušálne výdavky. Len ma trápi výška odvodov... aby som sa vedel zariadiť dopredu
veronikasad Ekonomka ti nevie vypočítať výšku odvodov ? Tak ju rýchlo vymeň. Pri výdavkoch paušálom sa JU nevedie
karolnovotny Podnikám od začiatku roka a uhradená bude plná suma 10 000 cez virtuálnu pokladnicu
veronikasad V roku 2020 platíš preddavky na zdr. poistenie ?
karolnovotny V tomto roku neplatím žiadne preddavky
karolnovotny Ekonomka mi dava dokopy papiere, plánujem ju vymeniť lebo na mňa nemá čas
Mila123 ak dáte DZ na nulu tak ZP neplatíte, iba SP a to iba minimálne
Mila123 alebo dajte ešte manželku do podnikania, a platby SP nebudú vôbec
veronikasad Píše o výdavkoch paušálo, tak ZD nula nebude
Mila123 oki Veronika, ale možno pri ubytovaní má vyššie výdavky, ja hľadám ďalšie možnosti, ktoré dovoľuje zákon
marjankaj ..... ale možno pri ubytovaní má vyššie výdavky,..... -------- tak načo by potom vôbec podnikal?
Mila123 sa s takými nestretávaš????
marjankaj Ja nie som psychiater...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zdravotné poistenie - do konca roka 2021 nemusíš platiť preddavky na zdr.poistenie, môžeš si určiť vymeriavací základ 0. Treba le počítať s nedoplatkom v ročnom zúčtovaní zdr. poistenia, ktorý vypočítaš

    Príjmy - 60 % výdavky/1,486*14 %

    Sociálna poisťovňa :
    Ak budeš podávať DP v riadnom termíne do 31.3.2021, od 1.7.2021 ti vznikne povinná registrácia v SP, bez ohladu na to, že poistné platí za teba zamestnávatel. Odvody budeš platiť z minimalneho vymeriavacieho základu, platného v roku 2021

    Odvody pri živnosti pri zamestnaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.