Zavrieť

Porady

Odvody pri preplatení RD po ukončení neplateného voľna aj pracovného pomeru.

Zamestnanec bol od 01.02.2020 do 31.07.2020 na žiadanom neplatenom voľne. K 31.07. ukončil neplatené voľno a zároveň aj pracovný pomer dohodou. (U nás pracoval iba na skrátený úväzok - má ešte jeden pracovný pomer na plný úväzok u iného zamestnávateľa ktorý platil odvody).
Preplácame mu zostatok dovolenky z roka 2019..
Odhlásila som ho zo ZP kodom 2N Koniec neplateného voľna a zároveň aj kodom 2 ako zamestnanca.
A čo sa týka SP - koniec prerušenia k 31.07. aj ukončenie registrácie ako zamestnanca.
1. Keďže sa z preplatenej dovolenky platia odvody do SP aj ZP treba ho na niektorý deň prihlásiť (ZP kodom 2Y a SP?)?
2.Do mesačného výkazu pre SP sa mi dostal s 0 vymeriavacím základom ale do výkazu poistného a príspevkov pre SP sa mi už dostal s vymeriavacím základom. Je to správne?
3. Ak si dám vygenerovať ELDZ tak je tam obdobie a príjem iba do 31.01.2020 a vymeriavací základ, ktorý dosiahol v mesiaci január. Vymeriavací základ z preplatenej dovolenky tam nieje. Je to správne?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede?
Naposledy upravil cleonka : 19.08.20 at 10:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    1. Keďže sa z preplatenej dovolenky platia odvody do SP aj ZP treba ho na niektorý deň prihlásiť (ZP kodom 2Y a SP?)?
    ZP nahlasovanie: 2Y na posledny den mesiaca 07/2020, 2Y Z 31.07.2020 2Y K 31.07.2020. V MV 07/2020 pre ZP bude zamestnanec uvedeny s poctom dni jeden.
    SP: nema take nieco ako 2Y, kvoli tomu ze zamestnanca uvadzas vo VPP a nie v MV. Treba mat spravne nahlasene prerusenie pocas neplateneho volna 01.02.-31.07. a odhlasku 31.07.
    2.Do mesačného výkazu pre SP sa mi dostal s 0 vymeriavacím základom ale do výkazu poistného a príspevkov pre SP sa mi už dostal s vymeriavacím základom. Je to správne?
    Ano
    MV 07/2020 = nula dni, nula VZ
    VPP 08/2020 (t.j. vyplatene v auguste) = za 01/2020 VZ je zostatok dovolenky, pocet dni 31 dni
    Prijem=zostatok dovolenky sa rozpocita na posledny rok trvania poistenia, v tomto pripade 2020. Poistenie bolo len do 31.01. lebo potom nastalo prerusenie.
    Ak by mal zamestnanec za 01/2020 vysoky prijem a spolu s preplatenou dovolenkou by preskocil max VZ, plati mesacny strop, program by to mal ratat automaticky, pripadne si to rucne prepocitaj.
    3. Ak si dám vygenerovať ELDZ tak je tam obdobie a príjem iba do 31.01.2020 a vymeriavací základ, ktorý dosiahol v mesiaci január. Vymeriavací základ z preplatenej dovolenky tam nieje. Je to správne?
    VZ za preplatenu dovolenku by mal byt zahrnuty v 01/2020

    Odvody pri preplatení RD po ukončení neplateného voľna aj pracovného pomeru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.