Zavrieť

Porady

úhrada faktúry platobnou kartou-PÚ účtovanie

Poprosím o poradenie, ako účtujete úhradu dodávateľskej fa platobnou kartou, ak nie je doklad o úhrade PK a vidíte to iba v bankovom výpise?
Mám úhradu vykonanú PK 17.7. a v banke sa odpísalo 18.7. Dáte úhradu podľa banky? Nedávate cez účet 261?
Ďakujem pekne!
avalik nie je doklad o uhrade faktiry z ekasy alebo doklad z terminalu PK?
maped nie je
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    261 urcite nie! ... preco nie je doklad ? platba cez internet? ak ano 321/221
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes avalik, v postupoch od Krosu je práve 261. Aj ja takto účtujem platby kartou.
    Katka22 ako účtujete úhradu dodávateľskej fa platobnou kartou Dobrý deň :
    To je normálna došlá faktúra , napríklad 501/321 , a je jedno či sa to platilo normálne prevodom , alebo platobnou kartou , úhradu účtujeme na základe bankového výpisu a to je 321/221 K.
    avalik citaj stranku krosu - novsie pomocky, tento rok uz konecne PK nie cez 261
    Soňa K Postupy od Krosu sú ich súkromným názorom, snažia sa poskytovať svojím zákazníkom aj takýto servis. Ja platby kartou - napr. nákup PHM, účtujem cez 325, pretože si myslím, že som dodávateľovi dlžná, kým neodpíšu sumu z bú. Samozrejme, pri platbe DF kartou je to jasná 321/221.
    avalik Soňa K - suhlas
    avalik a kros je zavazny? ved citaj postupy uctovania - ucet 261 ... preluskaj poradu, google, zucastni sa na skoleni
    mondes Áno, viem, že nie je záväzný. Už som to dlhšie neriešila, ale keď som to v minulosti riešila na porade, tiež sa názory rozchádzali. Ale nemyslím si, že ak by to nebolo čo len trošku možné účtovať PK na 261, že by si Kros dovolil to dať do svojich postupov. A koniec koncov, ak sa k tomu spíše IS, myslíš, že by také účtovanie neobstálo? (Nehádam sa, len konštatujem. )
      zbaliť

    úhrada faktúry platobnou kartou-PÚ účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.