Zavrieť

Porady

Prvá pomoc pre SZČO, ak hradí odvody do socialne poisťovne od 1.7.2020?

Dobrý deň, rada by som sa spýtala. Bola som poberateľkou štátnej pomoci opatrenie 4A, od jula 2020 som zas socialne poistena a hradím si odvody do sociálnej poisťovne a z úradu práce mi napísali mi, ze kvôli tomu nemám nárok ani na pomoc 4A, ale ani na 2A.

Napisali mi toto: "Príjemca pomoci na základe opatrenia č.4, ktorému od 1.7.2020 vzniká povinnosť platiť odvody, nie je po tomto dátume oprávnený čerpať príspevok z opatrenia č. 4, avšak nie je oprávneným žiadateľom ani v rámci opatrenia č. 2.

Odôvodnenie:

Podmienkou oprávnenosti žiadateľa SZČO zároveň je, že ide o SZČO, ktorá:

bola nemocensky a dôchodkovo poistená (povinne aj dobrovoľne) v období do 31. marca 2020 a poistenie jej trvá aj po tomto dni, alebo

čerpá tzv. odvodové prázdniny; zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov priznáva odvodové prázdniny každej SZČO od začiatku podnikania až do 1. júla nasledujúceho kalendárneho roka (po roku, v ktorom začala prvýkrát podnikať)."

Takže nemám nárok na žiadnú pomoc? Som potrestaná preto, že si hradím odvody? Keby nepodám včas daňové podanie, tak nemusím hradiť odvody a taktiež by som mala nárok na 210 euro.

Takto mi nechcú dať vôbec nič. Riešili ste to niekto u Vašich klientov? Ďakujem za odpoveď.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Odkedy mas zivnost? V akej oblasti podnikas?
veronikasad Vyklad odvodovych prázdnin si doplnila ty, alebo ti to tak napisali z Úradu práce?
petulka775 Zivnost mam od roku 2004, odvody som vzdy hradila, len v roku 2018 som mala nizke prijmy, takze za ten rok som neplatila,a le za rok 2019 zas uz platim a tym padom nemam narok uz na pomoc cislo 4 a teraz mi napisali, ze ani na cislo 2. Ale ved to je proti logike, keby odvody neplatim, nadalej mam aspon tu stvorku. Tu opoved z uradu pracu mi napisali v celom zneni oni, aj to o o tych odovodovych
prazdninach.
veronikasad Podnikas v oblasti , v ktorej teraz nemas kvoli korone prijem? Ak ano, tak pozastav živnosť
Katy a R no bude to tak - v tomto prípade ozaj nebolo dobré robiť DP včas ☺ (väčšinou si dávajú odklad v podobnom prípade)
veronikasad Bohužiaľ, pomoc c.2 sa na teba nevztahuje, lebo si nebola poistena k 31.3.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prvá pomoc pre SZČO, ak hradí odvody do socialne poisťovne od 1.7.2020?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.