Zavrieť

Porady

Môžem brigádovať ako študent súčasne v Česku aj na Slovensku?

Môžem brigádovať ako študent súčasne v Česku aj na Slovensku? Ak áno, obnáša to nejaké papierovačky navyše?
Mila123 iba si v SP vybaviť A1.....
Andal volal som na SP a je to formulár č. 9 A1 no udávajú sa tam položky ako "mesacny plat brutto" ktorý ako brigádnik s volitelnou pracovnou dobou neviem urcit. Týka sa ma to potom aj v takomto prípade? https://www.socpoist.sk/vzory-tlaciv...laru-a1/48847s
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Dávam do pozornosti zdravotku,treba si to zistiť u nich,akonáhle začnú zdrav.odvody v Čechách nesmú byť na SK a to je fakt u lekára potom problém.
    Andal v ČR by som mal zmluvu DPP (dohoda o provedeni prace) z ktorej sa neodvadza ani socialka ani zdravotna pokial osoba rocne neodpracuje viac ako 300h a mesacne zarobi maximalne 10 000Kč (400e). Neviem preto ci sa vobec zoberat s ohlasovanim na socialke so "ŽIADOSŤ O URČENIE UPLATNITEĽNEJ LEGISLATÍVY" ked socialku budem mat platenu aj tak len brigadou na slovensku

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    A1 zo SP - urcuje legislativu statu pre socialne aj zdravotne poistenie ci uz z prijmu z dohody, ak sa plati alebo z titulu poistenca statu - studenta

    Môžem brigádovať ako študent súčasne v Česku aj na Slovensku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.