Zavrieť

Porady

Oteplenie bytu z vnútra aj z vonka

Dobrý večer bývam byte a chcem sa spitat ci je dobrý nápad oteplovat z vnútra 5tkou polystyrénom keď sa niekedy bude oteplovat celá bytovka aj z vonka?
Mam izbe vlhko a cez zimu aj pleseň
Ďakujem za odpoveď...
8 komentárov     zbaliť
veronikasad a v zime vypnutý radiator ?
dominik5144 Nie zapnutý
avalik okna plastove? vetranie?
dominik5144 Plastové 3jsklo cez zimu vetram od rána do obeda
vicktor Myslis, ze ked plesen zakryjes , tak uz tam nebude?
Treba tlacit aby sa zateplila cela bytovka.
ivka70 Skor ako do polystyrenu zvnutra by som uvazovala nad investiciou do kvalitneho odvlhcovaca.
veronikasad V zime niekolkohodinové vetranie tiež nie je to pravé orechové ...
buchač ci je dobrý nápad oteplovat z vnútra 5tkou polystyrénom keď sa niekedy bude oteplovat celá bytovka aj z vonka?
================
Počul som už o lepších nápadoch...tento považujem za zlý.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keď sme bývali v bytovke, ktorá nebola zateplená, tak v rohovej, severne orientovanej spálni bola strašne studená stena. Tak som na ňu zvnútra nalepil 1 cm EPS a omietol. Trochu to pomohlo, že izba sa neochladzovala od tej steny. Problém bol aj ten, že časť miestnosti bola vysunutá von do priestoru, takže pod podlahou bol v cca 1 metri exteriér, Na podlahu, pod laminát som dal tiež nejakú izoláciu, už si nepamätám akú.

    Po tom, čo dom zateplili, tak ten EPS so zo steny dal dole. Nebola tam žiadna pleseňl len pôvodná stena. Ale byt sme nemali vlhký.

    Takže núdzovo, kým zateplíte bytovku, sa to dá. A stačí ti aj 2 cm EPS.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja by som - že v prvom rade odstráň vlhkosť - ozaj vetrať od rána doobeda v zime - to už je načo? zbytočne si vyhadzoval peniaze za nové okná?
    S plesňou pod polystyrénom to bude podľa mňa ešte horšie !
    tiež máme podobný problém - aj keď asi nie až tak. Trošku pomôže protiplesňový náter. No a to vetranie - otvoriť dokorán na niekoľko minút - kým sa vzduch nevymení - a spraviť to radšej viackrát za deň
    Naposledy upravil Katy a R : 29.08.20 at 16:31

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    zateplenie zvnútra vo všeobecnosti nie je dobrý nápad. práve kvôli plesniam. a s tými máš problém už teraz. ešte by sa to zhoršilo. ozaj prehodnoť to vetranie...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Treba vetrať nárazovo, to znamená napr. 5-10 minút a otvoriť dokorán obidve krídla.
    Takto rýchlo vymeníš v izbe vzduch a "neprechladnú" ti steny. Keď zavrieš, tak behom pár minút ti to teplé steny "vykúria" na pôvodnú teplotu.
    Tá vlhkosť, ktorá ti spôsobuje pleseň pochádza všetka z tvojich pľúc.
    marjankaj A čo ak mám iba jedno krídlo?
    Nandrolon :-))

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    ako hovori chobot, nudzovo, kym sa nezatepli zvonku, mozes zateplit zvnutra. ale este predtym skusit zmerat teplotu steny, teplotu a vlhkost miestnosti. niekedy staci o kusok zvysit teplotu, alebo znizit vlhkost a stena sa nebude rosit - a ani plesne vznikat.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    kto dá polystyrén zvnútra by mal ísť do basy
    sito Len preto? Krokočmer si ho nedal a preto nedostal basu Ale môže si basu kúpiť, aj hudobný nástroj.

    Oteplenie bytu z vnútra aj z vonka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.