Zavrieť

Porady

nedoplatok účtovanie

spravca domu mi účtuje nedoplatok za mesiac januar vo výske plnej mesačnej zálohy na najomnom ktora sa plati do spoločneho fondu vlastnikov bytov , standard zmluva o výkone správy atd...
v decembri roku 2019 som zabudol uhradit najomne a platbu som zraelizoval až 2,januara 2020 . podla predpisu musi byt uhradene mesiac vopred do 25-teho. ako vravim zabudol som . v ten den som pomocou internet bankingu aj nastavil trvali prikaz na mesacnu uhradu najomneho ale platba mi vzdy odisla az 2 dna v mesiaci to som si neuvedomoval ze je problem .
ale ako mi moze spravca uctovat teraz v oktobri nedoplatok za januar ked ja mam realne 6,10,2020 zaplatených 10 splatok takze v tomto momente ziaden nedoplatok nemam tak ako vsetci ostatný . akurat mi platba meškala . ale spravca mi učtuje nedoplatok . oddovodnili mi to tak ze oni automaticky priradili januarovu platbu ako platbu na februar a januarovu mi učtuju ako nedoplatok. moze takto postupovat ? ved ak mam nedoplatok a pridu peniaye na ucet tak automaticky je uhradena výska nedoplatku a potom sa caka ci pride dalsia zalohova platba a ak nepride tak sa zasa nedpolatok učtuj ev nasledujucom mesiaci atd atd ... takze podla mna mi nedoplatok vznikne až 25,10,2020. (toto vsetko vzniklo z mojej neiformovanosti lebo som to ani len netusil ye take nieco treba dodrziavat)
komunikoval som z veducou useku na bytovom druzstve
poslali mi odpis zaplatených preddavkov . kde ich bolo 9 splatok
pytalk som sa kde maju desiatu ? povedala že tu este nezauctovali .
ale toto nemoze byt moj problem , ked som pani ziadal aby mi spravila prepocet k dnu 6,10,2020 aka je realna vyska nedoplatku tak sa tomuto stale vyhýba o toto som ju ziadal 3x . teraz uz prestal akomunikovat asi uplne .
(samozrejme uz som si nastavil platbu abz to bolo ok )
mozu mi teda uctovat tento nedopatok za januar ?
preco v oktobri -> januar nema to byt september ?
mozu takto postupovat nie je na to predpis sablona ako sa zaučtovavaju nedoplatky a ich splatky ?
aj oni automaticky tu platbu priradili co je asi chyba ktoru si nechcu priznat - automaticky neznamena ze to bol spravny postup.
dakujem
+
ako sa uplatnuje zaplatenie nedoplatku ?
ak mi v jednom mesiaci vznikol nedoplatok
a v dalsom mesiaci zaplatim iba tuto ciastku je to posudzovane ako splatka nedoplatku ? alebo splatka na nastavajuci mesiac ?
Naposledy upravil ivka70 : 15.10.20 at 16:58 Dôvod: Vrateny text otazky
marjankaj Tak tomuto blábolu istotne každý porozumie.
Žabinka janko, prelešti vešteckú guľu..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    nedoplatok účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.