Zavrieť

Porady

odporučili by ste s.r.o. pribrať tichého spoločníka alebo by ste uprednostnili úver?

moja otázka je prečo práve to? dakujem za odpovede
Naposledy upravil Adamko789 : 21.10.20 at 12:00
3 komentárov     zbaliť
marjankaj Zaujímavá otázka. Ako od niekoho z pomocnej školy.
Adamko789 je to otázka zo školy
marjankaj Ja som to vedel. Zdravého človeka by to nenapadlo. Priber Pavlínku, tá je dosť zazobaná
https://finweb.hnonline.sk/ekonomika...agoval-premier
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Ak si zoberieš úver, tak ho musíš vrátiť a zaplatiť konkrétne stanovený úrok.

    Pri tichom spoločenstve ide o spoločné podnikanie, teda spoločník znáša podnikateľské riziko, podiela sa na zisku aj strate, môže svoj vklad nedostať späť, ale aj pri úspešnom podnikaní zarobiť oveľa viac, než by bol úrok pri pôžičke.

    Rozhodnúť si musíš sám podľa toho, v akej situácii je firma, či ti "hrozia" veľké zisky, o ktoré sa nechceš deliť, alebo ide o neisté podnikanie a rád sa podelíš o riziko.
    Adamko789 ďakujem veľmi pekne.
    pavol54 Tichý spoločník spravidla nejde neistého výnosu, a najmä to že sa vie kto to je( voľakedy sa to utajilo). Ak nemáš prachy a on má skôr by pristúpil na poskytnutie úveru

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    definuj pojem tichý spoločník potom, čo bol schválený zákon zverejňujúci konečného užívateľa výhod

    odporučili by ste s.r.o. pribrať tichého spoločníka alebo by ste uprednostnili úver?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.