Zavrieť

Porady

Celoplošné testovanie - dohoda

Obec má zabezpečiť administratívnych pracovníkov na celoplošné testovanie, kde podľa manuálu ZMOS sa uzatvárajú dohody o vykonaní práce vo výške 100,- na jeden deň. Pokiaľ budú pracovať na základe dohody je potrebné ich prihlásiť do SP pred výkonom práce, ako to bude možné keď sa musia dať ráno otestovať a ak budú pozitívni nemôžu pracovať na testovaní. Má niekto z Oravy, Bardejova
s týmto skúsenosť, ďakujem za každú radu.
Dáša_ a je problém prihláseného odhlásiť?
Mila123 stornovať, nie odhlásiť.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    podáš nový reg.list, na ktorom označíš zrušenie prihlásenia

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    tiež sa nad tým zamýšľam, na sobotu budú pripravení aj tzv. náhradníci, ktorí prídu ráno na siedmu a ak z prihlásených dohodárov bude niekto pozitívny, nastúpia zaňho. Tých ale musím ráno pred začiatkom výkonu práce hneď prihlásiť.
    ďalej budú robiť do 22,00 - teda 14 hodín - v rozpore so Zákonníkom práce a na druhý deň znovu s prestávkou 9-10 hodín. Alebo v čase núdzového stavu nemusíme dodržať max. smenu 12 hodín s povinnou minimálne 12 hodinovou prestávkou ? Ak budú administratívne práce robiť zamestnanci miestneho úradu, chceme tiež uzatvoriť samostatné dohody, kvôli evidencii a vyúčtovaniu nákladov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuzanaA Presne na túto tému som včera čítala príspevok J. Mihála... Ohľadom tých 12 hodín a tiež toho avizovananého zárobku vo výške 100 €. Že to asi nevýjde, keďže aj na dohodárov platia príplatky za víkendy a plus ešte nedeľa je štátny sviatok.... Podľa Mihálových výpočtov tá nedeľa vychádza na min. 150 €..... Nájdem ten príspevok a dám naň link... (Nechcela by som spracuvávať túto mzdovú agendu.... )
    zlatka.b našla som
    https://www.relia.sk/Article.aspx?ID=443

    je tu niekto, prosím kto rieši dohody a prihlásenie a výšku odmeny a počet odpracovaných hodín ? Mám prihlásiť do piatku asi 60 ľudí, ak sa budú musieť cez deň prestriedať, tak aj viac a to ešte ani neviem koho.
    ZuzanaA Áno presne tento článok som myslela ...(zabudla som, že som ho to mala pripnúť) ... Nezávidím Vám,že toto padlo na Vás Skúste si nájsť Mihála aj na FB (ak tam ste), včera tam mal celkom slušnú debatu k tomu.... Možno Vám niečo pomôže. Pozrite tu: https://www.facebook.com/DanoveAOdvo...pyJozefaMihala
    zlatka.b situácia sa mení z hodiny na hodinu, dostala som info od ZMOS, že nakoniec ani administratívni pracovníci nebudú na dohodu o vykonaní práce s prihlásením na poisťovne, ALE _
    Administratívny výpomoc pri zabezpečení celoplošného testovania obyvateľstva na covid -19 sa budú uzatvárať ako Dohoda o občianskej výpomoci ( v zmysle
    Zákona o dobrovoľníctve). Ich vzor bude distribuovaný v priebehu dnešného dňa.
    Odmena bude 100€ brutto. Podrobnosti budú upravené.
    Pri tejto forme sa tieto osoby neprihlasujú do poisťovne.

    tak čakáme čo bude zajtra.
      zbaliť

    Celoplošné testovanie - dohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.