Zavrieť

Porady

potvrdenie od lekára - covid

Dobrý deň, stretol sa niekto už na nete so vzorom potvrdenia od lekára pre zamestnávateľa o PN - karanténa?Len z toho dôvodu sa informujem lebo manžel bol v karanténe a po negatívnom teste išiel na bežnú PN - zamestnávateľ má v tom mierny chaos.
veronikasad Lekár mu ukončil karanténnu PN-ku ? A vystavil novú ?
Ajdinka už som sa informovala na soc. poisťovnu tam mi bolo povedané, že lekár môže pandemickú PN ukončiť a s inou diagnozou pokračovať dalej v PN, a len potom ukončenie poslať na sociálnu poisťovnu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pandemická je v prípade pozitívneho testu. Ak ho má negatívny, potom je to bežná DPN, bez dg. covid.
    Ajdinka len to že lekárka mi vysvetľovala že je rozdiel keď je PN pozitívny a PN kontakt, fakt už sa v tom nevyznám, ďakujem za odpoveď

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    aktuálne "kovid" info nájdeš na stránke SP .. máš tam aj formulár tiež si pozri, kedy môže lekár uznať "pandemickú" DPN a ako sa to vybavuje (UVZ stanovil podmienky ).
    aj tuto - sko lekár má postupovať https://www.socpoist.sk/aktuality-po...9/48411s68404c
    Ak sa jedná o DPN z iného dôvodu - tam je klasický postup
    Ajdinka vďaka

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pandemickú PN ošetrujúci lekár posiela priamo do SP (začiatok aj koniec). Je dobré ak sa mzdárka zamestnávatela informuje priamo na prísl.pobočke . odd.nem.dávok. Nemocenské od prvého dňa platí SP.

    Bežná PN zrejme nesúvisí s karanténou, preto mala byť vystavená nová PN-ka.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mkatka včera som sa informovala ohľadom karanténnej PN, konkrétne som potrebovala vedieť dátum začiatku; nič nepovedia /Košice/ lebo GDPR,,,,,,,,,,,, nemám slov
    romy16 Super a potom budeme opravovať výplaty aj rok dozadu keď sa zistí pri kontrole v SP že sme uviedli nesprávny počet dní vylúčenia v mesačnom výkaze. Presne to teraz totiž riešim. Lenže pre nás to znamená aj opravu mzdy, zdravotných odvodov a preddavku na daň. Hlavne že netreba posielať potvrdenie o PN zamestnávateľovi...
    veronikasad Neprejde ti mesačný vykaz, mne klient poslal zlu dochádzku, nesedel počet dni, lekár nahlásil o den neskor ako pacient, musela som opraviť mzdy a poslať opravný výkaz do ZP aj SP a klient doplatiť poistné
    veronikasad Volala mi pracovnicka SP. Mohla som si ušetriť robotu, keby som si bola skontrolovala zaciatok PN v elektronickej pobočke. V praci uz zamestnanec nebol, tak som opravovala PN na dovolenku
      zbaliť

    potvrdenie od lekára - covid

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.