Zavrieť

Porady

Vyhody/nevyhody splodenia potomka s/bez manzelskeho zvazku

Ahojte. S priatelom sme sa chceli buduci rok brat a nasledne si zalozit rodinu, no korona nam to prekazila. Zaujimalo by ma, ci je lepsie splodit a porodit dieta do manzelskeho zvazku, alebo na tom vobec nezalezi. Myslim to hlavne po byrokratickej stranke. Vzdy sme chceli svadbu s rodinou a kamaratmi, poriadne to oslavit a az po svadbe idylicky splodit dieta Ale v tejto situacii nevieme, ci najskor dieta a svadbu odlozit na neurcito, alebo zvazujeme aj moznost, ze sa zoberieme bez vsetkeho, len so svedkami, kedze inak sa teraz neda. Dakujem
8 komentárov     zbaliť
buchač ...a máte kde bývať ? Teda, myslím tým vlastné bývanie.
Ak nie, skôr by som sa vybral týmto smerom a nie nejaké uvažovanie o plodení a či svadbovaní.
wATAw Nastastie, byvanie mame svoje a uz velmi dlho bez toho by sme do dalsich zivotnych krokov nevstupovali
buchač Tak potom aký problém ?

1. Šak kľudne sobáš a hostina neskôr.
Ale mám dojem, že toto by nebolo pravé orechové, hlavne pre starších.

2. Čo sa týka otázky ohľadom byrokracie, tak v podstate žiaden problém.
Moja dcéra so zaťom žili pár rokov na divoko, potom prišla vnučka. Sobáš bol, keď vnučka mala cca tri roky.


P.S.:
Ja som zástancom názoru ohľadom dieťaťa..." radšej skôr ako nikdy "...
sito Že vy nie ste z okolia Žiliny? Tam sa už objavujú výsledky jarnej karantény v podobe novorodencov. A vy ste čo, spali? .
wATAw Dieta urcite chceme a to cim skor, len skor tie vyhody a nevyhody slobodneho a manzelskeho rodicovstva ma zaujimaju. Podla toho zvazime ten sobas, ci bude teraz, alebo az potom
Nandrolon Ja som najskôr svadba, potom dieťa, ale som v porovnaní s terajšími "stará škola".
... trochu som to premazal :-)))))))) ale len kvôli osobným info a digitálnej stope.
wATAw Oukej, spytam sa teda este raz:

Tak co je lepsie?

- one time dieťa, next time velka svadba
- one time mala svadba a dieťa, next time velka oslava

Oh no
buchač Tvoje problémy a Onasisove love by som chcel mať....

A ja už v tom, že oznamuješ zmenu stavu...zo stavu panny na tehotnú a slobodnú/vydatú...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Za súčasnej situácie asi ta posledna moznost. Oslavu si nechajte na neskôr...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Sobáš, dieťa, také prosté. Držím palce a prajem veľa šťastia.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Tiez som skor za to, ze najskor by mala byt svadba a az potom dieta, ale sucasna situacia je plna vynimiek a treba rozmyslat hlavne logicky a prakticky, ako podla nejakych presvedceni.

    Nikto nevie kolko bude sucasna situacia trvat a cakat s dietatom 1-5 rokov je uplny nezmysel a to obzvlast v pripade ak planujete deti viac.

    Teda ciste logicky, ak planujete dieta, tak urcite najskor dieta. Pri narodeni dietata mimo sobasu je birokracie iba o minimum viac, ako ked sa dieta narodi manzelom, a to tiez len kvoli priezvisku.

    Bol som na X svadbach, kde novomanzelia mali aj malinke deti este mamou kojene, ale aj vacsie deti, vsade to bolo uplne do pohody.

    za mna: jednoznacne na prvom mieste deti, zoberiete sa neskor.

    Ak s tym nieste ste stotozneny, tak zobrat sa a svadba len so svedkom a rodicmi - oslavu urobite o 3 roky.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Sa tu zbehli konzervatívci No ja mám dve nemanželské deti a jediná byrokracia navyše bola tá, že pred pôrodom sme išli na matriku podpísať vyhlásenie, že ja som otcom dieťaťa. U manželov sa to automaticky predpokladá, že otcom je manžel, aj keď nemusí byť :-D Takže po byrokratickej stránke by som povedal, že žiadny rozdiel. So svadbou je roboty neporovnateľne viac, nie že by som od nej chcel odhovárať

    fok je offline (nepripojený) fok

    fok
    Hlavne moc nepremyslajte a nespekulujte, zivot ide dalej aj s covidom ....

    Vyhody/nevyhody splodenia potomka s/bez manzelskeho zvazku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.