Zavrieť

Porady

Ploštice v byte - kto hradí dezinsekciu_

najomca mi nahlasil, že v byte objavil ploštice. Ja ako majiteľka bytu som hned zabezpečila dezinsekciu. nahlásila som to aj správcovi. Ostatné byty okolo ich nemajú, aspoň to nikto nehlásil. Neviem, ako sa do mojho bytu dostali, to je už jedno. dezinsekciu bytu si zaplatím ja. Správca chce aby sa vystriekala aj chodba a výťah, že to zaplatí sa z fondu opráv. Povedal, že ak budú aj v iných bytoch tie ploštice, že to musím všetko platiť ja - tú dalšiu dezinsekciu. Má na to nárok.?Tie ploštice sa mohli do mojho bytu dostať aj z výťahu napr. alebo zo spoločných priestorov...
Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako majiteľka bytu si postupovala zodpovedne. Vykonala si dezinsekciu v byte v OV. Pokiaľ správca chce vykonať aj dezinsekciu v spoločných priestoroch - ide to z FO. Ovšem! Nie je pravda, že ak by sa vyskytli aj v iných bytoch ´, musela by si to všetko hradiť sama - správca by ti musel DOKÁZAŤ, že tvoj byt bol zdrojom. Pokiaľ sa ploštice budú aj po dezinsekcii spoločných priestorov vyskytovať v okolí, ale u teba nie - správca NEMÔŽE ti to dať k náhrade, pretože zdroj zamorenia môže byť inde (a to správca MUSÍ zistiť KDE!).
    Ak by takto správca postupoval aj v iných prípadoch - napr. porucha výťahu a zistil by, že naposledy si šla nim ty a o nejakú dobu sa pokazil - z jeho logiky by vyplývalo, že si ho pokazila ty. A ako to dokáže?
    Skúša zhodiť zodpovednosť a náklady na prvého človeka, na ktorého natrafí.
    Ale v prípade, žeby našiel zdroj niekde inde, dal vykonať celoplošne dezinsekciu (a preplatiť z FO) - potom by musel preplatiť aj tvoje náklady.

    Ploštice v byte - kto hradí dezinsekciu_

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.