Zavrieť

Porady

Zmena obchodného mena firmy a zmena právnej formy

Keď firma mení od 1.1.2021 obchodné meno a právnu formu, tak sa musí zamestnancom urobiť aj nejaký dodatok k pracovnej zmluve? Alebo ukončiť pracovný pomer v starej firme a urobiť novú pracovnú zmluvu v novej firme? Ako máme správne postupovať? Vopred Vám ďakujem všetkým za poradenie.
4 komentárov     zbaliť
ivka70 a ako mate v zmluve definovany prechod medzi tymi dvoma firmami? .je niekde definovane, ze nova firma prebera vsetky prava a povinnosti povodnej?
AH.DCA Neviem, neukázali mi zmluvu, ja som len mzdová a kázali mi zmeniť meno len na poisťovniach, keď dostanem výpis z obchodného registra. Ja sa zaujímam hlavne o moju pracovnú zmluvu, lebo som vo firme 8 rokov a ak by firmu zatvorili, tak zrejme ani odstupné nedostaneme.
ivka70 Tak sa zaujimaj o to ako prechadzaju prava a povinnosti, vsetko ostatne je nasledok tej zmluvy medzi firmami. Podla toho sa ukoncuje ci neukoncuje zmluva, ukoncuje poistenie a vytvara nove a pod.
Bez znalosti zakladnej zmluvy nemozete len tak zmenit meno na poistovniach ....Postup komunikujte s firemnym pravnikom.
veronikasad Ide o zmenu zo SZČO na s.r.o.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zmena obchodného mena firmy a zmena právnej formy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.