Zavrieť

Porady

Semináre ( lektor Ing. Jana Acsová )

Ako zástupca organizátora si Vás dovoľujem pozvať na semináre FYZICKÉ OSOBY OD A PO Z, ktorých lektorom bude Ing. Jana Acsová.

Termíny a miesta konania sú:
26. 9.2006 Žilina, Dom odborov
3.10.2006 Žiar nad Hronom, Hotel Luna
9.10.2006 Lučenec, Hotel Pelikán
10.10.2006 Poprad, Hotel Tatra

Program seminárov bol zostavený na základe poraďáckych "problémov" . Každý účastník semináru obdrží materiál venovaný problematike jednoduchého účtovníctva, DPH a dane z príjmov FO.

Bližšie informácie nájdete v kalendári školení alebo na www.martsis.eu.
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Čo bude náplňou seminára?

Aktuálne otázky týkajúce sa fyzických osôb účtujúcich v sústave jednoduchého účtovníctva a s tým súvisiacich otázok dotýkajúcich sa dane z príjmu a dane z pridanej hodnoty.
S organizátorom školenia sme sa zhodli, že špecializovaný seminár pre fyzické osoby, bol doteraz skôr ojedinelou záležitosťou a chýbal v ponuke poriadaných školení. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o problematiku, kde je úzko prepojené účtovníctvo a daň z príjmu, bola spojená táto tématika. Cieľom je zhrnutie aktuálnych povinností fyzickej osoby účtujúcej v sústave jednoduchého účtovníctva od otvorenia účtovných kníh až po ich uzatvorenie. Účtovné prípady budú rozoberané v súvislostiach.

Čo môžete od seminára očakávať?

1)zhrnutie problematiky s upozorneniami, na čo sa pri vedení jednoduchého účtovníctva často zabúda,
2)riešenie vybranej problematiky účtovania a evidencie zásob, účtovania a evidencie dlhodobého majetku, účtovanie leasingu, účtovanie úverov, kontokorentných účtov, pôžičiek, dane z pridanej hodnoty,
3)prehľad oblastí, ktoré je potrebné upraviť internou smernicou,
4)vybrané daňové výdavky fyzických osôb,
5)daňová strata a v jednoduchom účtovníctve a jej premietnutie do daňového priznania.


Účastníci seminára obdržia pracovný materiál k téme Jednoduché účtovníctvo od A po Z. K materiálu bude pripojený aj aktuálny článok k problematike základnej náhrady za odjazdené km u fyzických osôb, ktoré používajú na podnikanie súkromný automobil nezaradený do obchodného majetku a prehľad zmien s tým súvisiacich od roku 2000.

Prajem všetkým pekný deň s Poradou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Nechce sa Vám zablúdiť aj do Bratislavy?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Termobloky, čo s nimi?

Ako sa na problematiku pozerá daňový úrad a ako podnikateľská obec?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Môžeme vystavovať súhrnné (zberné) účtovné doklady?

Aj tejto otázke sa budeme venovať a to z pohľadu účtovných predpisov aj z pohľadu zákona o dani z pridanej hodnoty.
Naposledy upravil Jana Acsová : 18.09.06 at 12:13 Dôvod: preklep
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Lubica3
Nechce sa Vám zablúdiť aj do Bratislavy?
Ja by som tiež mala záujem o školenie, aj keď neúčtujem FO, len PO, ale príspevky Ing. Acsovej si čítam vždy a rada ju uvidím naživo. Problematiku FO tiež nie je na škodu si zopakovať. Takže z BA sme už 2 záujemkyne, možno sa pridajú ďalší.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Nedobytné pohľadávky v jednoduchom účtovníctve. Čo s nimi?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Lubica3
Nechce sa Vám zablúdiť aj do Bratislavy?
JarkaL
Ja by som tiež mala záujem o školenie, aj keď neúčtujem FO, len PO, ale príspevky Ing. Acsovej si čítam vždy a rada ju uvidím naživo. Problematiku FO tiež nie je na škodu si zopakovať. Takže z BA sme už 2 záujemkyne, možno sa pridajú ďalší.
Ďakujeme
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ako viesť odpisový plán čo najjednoduchšie?
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

JarkaL
Ja by som tiež mala záujem o školenie, aj keď neúčtujem FO, len PO, ale príspevky Ing. Acsovej si čítam vždy a rada ju uvidím naživo. Problematiku FO tiež nie je na škodu si zopakovať. Takže z BA sme už 2 záujemkyne, možno sa pridajú ďalší.
Ja sa pripájam z KE, veď to Slovensko nie je až také veľké a Ing. Acsová sa vo svojich odpovediach vyjadruje maximálne fundovane. Stálo by za to, aby sme si ju mohli vypočuť, namiesto už okukaných lektorov z Košíc. Prídete?
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Aj my, z okolia Partizánske, Topoľčany, by sme mali záujem, nechystáte sa aj sem, do týchto kútov?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Partizánske by mohlo prísť do Žiaru nad Hronom, nie je to tak ďaleko .
0 0
Tami Tami

Tami je offline (nepripojený) Tami

Keď mi radšej chodíme dole do Topoľčian alebo Nitry.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Johanka
Partizánske by mohlo prísť do Žiaru nad Hronom, nie je to tak ďaleko .
Súhlasím, ale bolo by dobré spraviť takéto školenie aj na tieto strany. No nie? Určite by sa pridala Nitra a okolie.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ata111
Ja sa pripájam z KE, veď to Slovensko nie je až také veľké a Ing. Acsová sa vo svojich odpovediach vyjadruje maximálne fundovane. Stálo by za to, aby sme si ju mohli vypočuť, namiesto už okukaných lektorov z Košíc. Prídete?
No, za Košice by som bol aj ja, i keď mám k tejto problematike trochu ďalej.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ajobs
No, za Košice by som bol aj ja, i keď mám k tejto problematike trochu ďalej.
Prečo? Budeme sa venovať aj:

Zamestnávaniu tzv. živnostníkov.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Sú smernice pre účtovnú jednotku účtujúcu v sústave jednoduchého účtovníctva nevyhnutné?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Jana Acsová
Prečo? Budeme sa venovať aj:

Zamestnávaniu tzv. živnostníkov.
Janka, Košice do svojho zoznamu seminárov niekedy v októbri nepridáš ?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pôvodný zámer bol navštíviť oblasti, kde sa na organizovanie seminárov zabúda ... . Teší nás Váš záujem, pouvažujeme .
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Prihlášku som si otvorila, avšak postrádam č. účtu, výšku úhrady a časový harmonogram. Prosím doplniť.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Požadované údaje sú v pozvánke na seminár na www.martsis.eu (zvýraznené tučným písmom ) . Doplnila som ich aj do kalendáru školení .
Naposledy upravil Johanka : 19.09.06 at 12:22 Dôvod: doplnenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať