Zavrieť

Porady

Návrh zmien a doplnkov územného plánu obce

Obec vyvesila na obecnej tabuli oznam návrh zmien a doplnkov územného plánu obce , že je možné na obecnom úrade nahliadnuť a pripomienkovať tento návrh do 30 dní , ale oznam zvesila po 15-ich dňoch. Obec teraz tvrdí ,že je to v poriadku a postupuje podľa zákona. Je toto jednanie v poriadku ? Ako sa dozviem ak k obecnej tabuli prídem po 15-ich dňoch?
Ďakujem.
Naposledy upravil jano1970 : 01.01.21 at 19:18 Dôvod: Oznámenie o strategickom dokumente - ZaD
4 komentárov     zbaliť
buchač O územnom pláne pojednáva § 22 - 23 zákona č. 50/1976
------------------------------------
Ako sa dozvieš ? šak zbehneš na obecný úrad a vypýtaš si..
jano1970 Je mi len trochu divné ak ZaD Úp obce , ktoré sú na Oú k nahliadnutiu 30 dní a oznam len 15 dní na obecnej ceduli.
jano1970 Mám ešte niečo ohľadne ÚP , poprosím názor. Ďakujem
https://www.porada.sk/t325018-ozname...eho-planu.html
misoft Pripomienkovať môžeš 30 dní - pokiaľ to obec vycapila na verejnú nástenku po 15-tich dňoch od návrhu - platí to od ZVEREJNENIA!
buchač dal zákon a § - najmä §23 ods.1!!! Tam je to JASNE napísané! Návrh musí visieť 30 dní - počas tej doby podávaš pripomienky a návrhy. Takže sa NEPLAŠ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    odporucam ries vsetko pisomne...aby si nedopadol ako ja ze sluby,sluby,a potom budes cakat dalsich 4/8 rokou...... je sice moznost dat dodatok k uzemnemu planu,ale musia ty ho schvalit poslanci....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Je logické, že na papieri. Jedine, ak by sa to prerokovalo verejne - vtedy aj ústne, predsa sa i z toho musí nejaký zápis robiť a navyše - možno by to počulo X ľudí (ak poslanci a richtár by boli hluchí....).
    besttracker staci aby to poslanci ,,zobrali na vedomie,, je to povazovane za suhlas.. z kazdeho zastupitelstva sa robia zapisnice,ale musia poslanci tusim nadpolovicne vyjadrit suhlas/zobrat to na vedomie... nejaky richtar ty moze byt ukradnuty co schvalia poslanci je svate..a ,,musi,, richtar vykonat (teoreticky :-) )
    misoft Slovíčko "TEORETICKY"! Ale často sa vyskytuje "PRAKTICKY" - a to tak, že richtár niečo urobí a až potom akože to posr(l)anci schvália... jednohlasne....
    jano1970 Mám ešte niečo ohľadne ÚP , poprosím názor. Ďakujem
    https://www.porada.sk/t325018-ozname...eho-planu.html
      zbaliť

    Návrh zmien a doplnkov územného plánu obce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.