Zavrieť

Porady

Výpoveď daná zamestnávateľom počas PN

Milí paraďáci, kto ste ON LINE prosím o rýchlu odpoveď!

Môže dať zamestnávateľ výpoveď zamestnancovi, ktorý je na PN? Zamestnancovi ešte neuplynula skúšobná lehota. Ďakujem za rýchle odpoveďe.
Usporiadat
Zuzana68 Zuzana68

Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

Pokiaľ je ešte v skúšobnej dobe tak áno. Krásny deň Zuzana
0 0
esprit esprit

esprit je offline (nepripojený) esprit

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

áno, v skušobnej dobe §72 zrejme nie je chránený zákazom výpovede v ochrannej dobe-PN §64
0 0
daria daria

daria je offline (nepripojený) daria

ešte taký dotaz ak má zamestnankyňa uzatvorenú pracovnú zmluvu
na dobu určitú do 31.12.2004, nastúpila na materskú 11.11.2004,
môžeme s ňou ukončiť pracovný pomer § 71 ZP ukončenie pracovného
pmeru na dobu určitú?
Dík.
0 0
anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

ak mala prac.zmluvu na dobu urcitu, tak sa s nou moze ukoncit prac. pomer
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

Áno. Prac. pomer dohodnutý na určitu dobu končí uplynutím dohodnutej doby. V tomto prípade neexistuje žiadna ochrana zamestnancov , ako je to v prípade ochrannej doby v súvislosti s výpoveďou zamestnancovi . Pekný deň.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

presne tak
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ale dajte mu to listom vedieť, aby sa nestalo, že vám nastúpi do práce.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

esprit
Milí paraďáci, kto ste ON LINE prosím o rýchlu odpoveď!

Môže dať zamestnávateľ výpoveď zamestnancovi, ktorý je na PN? Zamestnancovi ešte neuplynula skúšobná lehota. Ďakujem za rýchle odpoveďe.

NIE!!!počas PN nemôžeš so zamestnancom ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe, nakoľko podľa § 45, ods. 2/ Zákonníka práce sa skúšobná doba predlžuje o čas prekážok na strane zamestnanca /teda dňom, keď nastúpi na PN sa vlastne preruší a znova bude plynúť, až sa vríti do práce/.
To, čo odpovedali kolegovia vyššie platilo do r. 2002 - vteda bolo možné ukončiť prac. pomer v skúšobnej dobe aj počas PN, ak sa dobre pamätám, tak sa do skúšobnej doby započítavalo max. 10 dní PN.

Takže s ukončením praco. pomeru počkaj, až kým sa vráti z PN.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

luba2
super toto sa mi marilo, len som to nevedela v zákonníku práce nájsť, takže treba počkať až nastupi po PN do práce a dá sa mu písomné oznámenie o ukončení PP v skúš.dobe.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Áno, ja súhlasím s lubou2.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Katty
luba2
super toto sa mi marilo, len som to nevedela v zákonníku práce nájsť, takže treba počkať až nastupi po PN do práce a dá sa mu písomné oznámenie o ukončení PP v skúš.dobe.
Presne tak, inú možnosť nemáš.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

lenže tých 10dní, ktoré musíš potom zaplatiť ako zamestnávateľ strácaš ....
0 0
esprit esprit

esprit je offline (nepripojený) esprit

Milí poraďáci, ďakujem všetkým za odpovede, ale to nie ja ako zamestnávateľ chcem dať výpoveď, ale ju doručili môjmu známemu až domov. Je PN. Na základe prvých odpovedí už podpísal prevzatie. Je teda možné, že výpoveď je neplatná, lebo bol porušený zákonník práce, alebo tým, že podpísal prevzatie je platná?
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Výpoveď je neplatná, a to aj napriek tomu, že podpísal jej prevzatie.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

To či niekto prevezme, alebo neprevezme výpoveď nemá vplyv na jej platnosť. Vždy je lepšie prevziať a brániť sa. V tomto prípade tomu tak je. Treba to napadnúť (myslím listom).
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

Esprit musí presne pomenovať -definovať problém : či je možne dať zamestnancovi výpoveď v skúšobnej dobe ,v ktorej bol PN /čo nedáva logiku/, alebo či je možné ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe v ktorej je práceneschopný. Mám dojem, že otázka smerovala na možnosť ukonč.prac.pomeru počas PN v skúšobnej dobe, kde odpoveď je á n o.
§ 45 ZP ods. 2 hovorí o predlžení skúšobnerj doby pre prekážky v práci na strane zamestnanca , ale nikde sa nehovorí , že v tomto prípade sa prac.pomer skončí až po ukončení tejto prekážky. Tu neplatí ochranná doba uvedená v § 64 ZP, táto sa vzťahuje iba na výpoveď danu zamestnancovi. Pekný deň.
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Peťo, prečo si myslíš, že §64 ods.1 písm.a) ZP sa nevzťahuje na tento prípad? Podľa mňa sa stále jedná o výpoveď danú zamestnancovi. Či sa mýlim?
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Peťo, § 64 sa samozrejme nevzťahuje na prípad, o ktorom píšeme. Tu nejde o výpoveď, ale o ukončenie prac. pomeru v skúšobnej dobe. A počas PN sa Ti skúšobná doba prerušuje - čiže NEMÁŠ JU a teda nemôžeš mať ukončený prac. pomer v skúšobnej dobe. Skúšobná doba pokračuje až keď ukončíš PN a nastúpiš späť do práce.
Takže ak ten dotyčný prevzal ukončenie prac. pomeru v skúšobnej dobe, tak nech listom oznámi zamestnávateľovi, že ho považuje za neplatné a po PN mieni pokračovať v práci podľa pracovnej zmluvy. Ale zasa na druhej strane, hneď po ukončení PN mu zamestnávateľ zrejme bude mať snahu ukončiť pracovný pomer tak či tak, takže nič nezíska.
A čo sa týka tých prvých desať dní PN - žiaľ mu ich zamestnávateľ platiť MUSí.
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

Veď práve. Pýtam sa , či sa jedná o výpoveď zo strany zamestnavateľa/ § 63 ZP/, alebo skončenie prac.pomeru v v skúšobnej dobe / § 72 ZP/. Ja ako zamestnavateľ neviem, prečo by som využíval inštitút vypovede /v skúšobnej dobe/, ktorý mi proces uvoľnenia zamestnanca skomplikuje /viď § 64/, keď úplne jednoduchým zákonným spôsobom cez § 72 ZP v skúšobnej dobe / aj počas PN, či materskej/ písomným oznamením zamestnancovi, spravidla 3 dni pred pred zamyšľaným uvoľnením, ukončím prac.pomer v skušobnej dobe. Pekný deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať