Zavrieť

Porady

Obratový bonus a retrospektívny bonus - účtovanie v JÚ

Ahojte, prajem Vám všetko dobré v Novom roku. ....prosím Vás. Účtujem prevádzkovateľa pohostinstva a ten má s firmou Plzeňský Prazdroj uzatvorenú zmluvu o obratovom bonuse a retrospektívnom bonuse. Ako to prosím Vás zaúčtovať v JÚ? Poradíte? Na účet prišlo 184,33 eur. Čo znamená tých 598 eur? Ďakujem. Pridávam doklady k nahliadnutiu, ktoré k tomu mám.
Naposledy upravil mondes : 02.01.21 at 19:01
5 komentárov     zbaliť
Mila123 na uad.sk je uvedený článok pre účtovanie obratových bonusov, skont, zliav pre PU ( Účtovanie obratového bonusu) ......a v JU určite je to POZD
mondes Ďakujem. Retrospektívny bonus prišiel na účet a k tomu mám doklad viď prílohu str. 4. Je to dobropis? V názve má oprava ceny, ale nie je uvedené, ku ktorej faktúre je to vystavené. A ani číslo dokladu tam nie je. Ako to zaúčtovať? ......a naopak. K obratovému bonusu mi prišiel Dobropis, viď. príloha č. 3, ale taktiež tam nie je uvedené číslo dokladu, ku ktorému je dbp vystavený. A na účet neprišlo nič. Zrejme tých 598 bola nejaká záloha a pri splnení výšky obratu tú zálohu nemusí vrátiť. No nemám k tomu žiadnu zmluvu, tak som z toho jeleň.
Mila123 mám tvoj e-mail? posielala si mi ho niekedy?
mondes Áno.
Mila123 https://www.epi.sk/odborny-clanok/Zl...ctovnictve.htm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    v 1. pisu, ze to je za 1.7.2019-30.6.2020
    598 je zaloha, ktora bola bud vyplatena v r. 2019 alebo boli zapocty s fakturami zo zaciatku obdobia (vzhladom na dosiahnuty obrat) - pozri ucto z r. 2019 ... v uvode mas aj cislo zmluvy
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem. Pozerala som účto r. 2019, ale tam okrem PD nie je dokopy nič. Aj ten PD je urobený tak, že len Príjem - Výdaj z banky a Príjem - Výdaj z pokladne. Ale či ide o Príjem - Výdaj ovplyv. ZD, alebo nie, to sa tam nedozviem. Ja som túto firmu začala účtovať až od r. 2020. Ale....našla som tam príjem od Plzeňský Prazdroj vo výške 2990 eur a to mi príde ako nejaká záloha. (598x5). Zrejme má SZČO uzatvorenú nejakú zmluvu s PP na 5 rokov a keď dosiahne požadovaný obrat, tak mu z tej zálohy, z tých 2990 eur odrátajú. Lenže na jednom doklade sa uvádza, že ide o dobropis a na druhom oprava ceny. Bez čísla dokladov a neuvádza sa ani, že k akej faktúre sa viaže ten dobropis. Môžem to zaevidovať do evidencie DF? Pýtala som sa na to aj klienta, tak tiež presne nevie, o čo ide. No skúsi mi pohľadať tú zmluvu. A ak nie, tak budem volať Plzeňský Prazdroj, verím, že mi to vysvetlia.
    avalik no tu ti s tym neporadime, musis komunikovat s klientom, pripadne aj dodavatelom
    mondes Dobrý deň, vrátim sa k tomu. Mám zmluvu medzi SZČO a Plzeňský Prazdroj Slovensko o tom, že im poskytujú zálohu vo výške 2990 Eur na budúci obratový bonus.Zmluva je na 5 rokov. A teda tých 2990 bolo pripísaných na účet v r. 2019. Bude to POZD? Z dokladov r. 2019 to neviem jednoznačne vyčítať. Ja tú SZČO mám až od r. 2020. ...a teda SZČO splnil podmienky na vyplatenie obratového bonusu a preto mu poslali dobropis na 598 Eur (t.j. jedna pätina z 2990 Eur. ) za prvý rok trvania zmluvy. (viď hore v prílohe). Mala by som tento bonus nejako započítať so zálohou v r. 2019. Ale poradíte ako?
    1. v r. 2019 zaevidujem Pohľadávku vo výške 2990 Eur. (Bude to POZD?)
    2. Sumu 2990 Eur pripísanú na účet, spárujem s pohľadávkou.
    Ako započítam došlý dobropis vo výšk 598 Eur s poskytnutou zálohou? Ďakujem veľmi pekne za rady.
      zbaliť

    Obratový bonus a retrospektívny bonus - účtovanie v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.