Zavrieť

Porady

Zmluva medzi manželmi pri zdedenom pozemku - stavba RD

Dobrý deň,
poprosím o radu názor. Zdedil som dom so záhradou po rodičoch. V záhrade si chceme s manželkou postaviť RD. Žiadali sme stavebný úrad o povolenie ako manželia. Stavebný úrad nám žiadosť vrátil s tým, že treba doplniť žiadosť o zmluvu medzi manželmi, keďže majiteľom domu a záhrady kde sa ide stavať som len ja. Máte niekto s týmto skúsenosti? Ako má ta zmluva vyzerať. Na nete som to nenašiel. Ďakujem pekne.
3 komentárov     zbaliť
buchač Na rovinu ?
Ak má tvoja manželka rozum, tak v žiadnom prípade by nemala podpísať takúto zmluvu.

Veď jej daruj polovičku domu so záhradou a až potom stavajte...či toto neprichádza do úvahy ???
splendid8 ...žiadsť už je podaná a zmluva medzi manželmi zabezpečí, že po dokončení stavby sa do katastra zapíše v pomere 1/1.
buchač Zmluva je niekedy len zdrap papiera, ktorý je vhodný len na podpal do krbu...

Čo by sa stalo, ak by počas výstavby došlo k rozkolu manželstva ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://www.stavebnyportal.sk/33/sta...-boVGVaxyEG7A/

    Pokiaľ sa manželia rozhodnú, že ako stavebníci budú vystupovať obaja, stavebný úrad od nich môže vyžadovať dohodu o tom, že majiteľ pozemku (jeden z manželov) súhlasí s tým, aby ako druhý z manželov vystupoval ako stavebník a mal rovnaké rozhodovacie práva ohľadom napríklad umiestnenia a uskutočňovania stavby.

    Takúto zmluvu Stavebný zákon neupravuje, je preto potrebné vychádzať z ust. § 51 Občianskeho zákonníka,…
    (zaregistruj sa)

    Zmluva medzi manželmi pri zdedenom pozemku - stavba RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.