Zavrieť

Porady

Pandemicka ocrka

Dobry den, som SZCO ale dobrovolne nemocenske som odhlasil k 1.9.2020. Predpokladam, ze to znamena, ze teraz (za januar 2021) uz nemam narok na pandemicke osetrovne (na dceru 8r.).

Chcel by som si to vsak overit, pretoze som pocul, ze sa to posudzuje za celu pandemiu. V prvej vlne som ocrku poberal.
Dakujem
veronikasad odkedy dokedy si bol v SP DPO ?
Adlani Uplne presne -
Od novembra 2016 do maja 2019 som bol zamestnanec.
Potom sme zacali rozbiehat vlastnu firmu, szco som zalozil vo februari 2020,
v marci 2020 som sa prihlasil na DPO a odhlasil som sa v polke novembra 2020 (zaplatil som len 2.5 mesiaca-september, oktober, pol novembra) lebo sme kvoli pandemii bez prijmu a tak nie je z coho platit dpo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Za mesiac január nemáš nárok, lebo si nemal nemocenské poistenie (dúfam že to platí aj pre pandemické ošetrovné, nielen klasické.)
    Pre vznik nároku na dávku potrebuješ 270 kal.dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch, započítava sa doba zamestnania aj poistenia ako dobrovolne poistená osoba.

    Dobre si spočítaj kal.dni, ak ich je ešte k zajtrajšiemu dňu 270 - prihlás sa od zajtra znovu ako DPO na celý balík poistenia a od 3.2.2021 požiadaj o pandemické ošetrovné. Počas poberania dávky dobrovolné poistenie platiť nebudeš, zaplatíš len pomernú časť za jeden deň. Predtým si skontroluj či v SP nemáš žiadny nedoplatok, lebo ak by bol vyšší ako 5€, dávku ti nevyplatia.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Adlani Cize ak to vyjde tych 270 dni, tak prihlasit, dat si ziadost na februar a na konci mesiaca (resp. ked deti pojdu do skoly) zas odhlasit... Dakujem.
    Bejata73 Mám podotázku - dávku nevyplatia, ani keď je nedoplatok uhradený? Môjmu klientovi zamietli pandem. OČR ani ďalšie dva mesiace po uhradení nedoplatku - je to O.K.?
    ivka70 A nejde stale o tu istu ocr, pri ktorej zaciatku mal nedoplatok? Ono to nejde doplatit s narokom na tu istu.
    Bejata73 Jedná sa o pandemickú očr na deti, ktoré sú doma od zatvorenia škôl, len tam dáva nové čestné prehlásenie každý mesiac... Teda, keby medzitým požiadala manželka a potom znova on, už by mu vyplatili?
    veronikasad Asi nie, informuj sa na pobočke SP. Treba si a jtak vybaviť splátkový kalendár a po troche splácať, dlhú sa nezbaví
    Bejata73 on má dlh vyplatený
    ivka70 Informuj sa v SP, obavam sa ,ze ide stale o tu istu OCR, kedze ide stale o zatvorenie skol, ktore este neskoncilo.
    Bejata73 ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.