Zavrieť

Porady

Preplatok na daňovom bonuse

Dobrý deň. V marci 2020 sme prepustili zamestnanca. V januári 2021 prišiel požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane. Priniesol aj papiere zo SP, na ktorých som si všimla, že mal poberať menší daňový bonus ako poberal. Neoznámil nám počas PP nijaké zmeny.

Má s tým niekto skúsenosť. Mám teraz prerobiť mzdy za 1-3/2020 a prerobiť všetky výkazy, alebo sa to dá nejako spraviť v ročnom zúčtovaní? Som trošku zmätená. Ďakujem za každú radu.
11 komentárov     zbaliť
kn-alka SP a daňový bonus?
Denisa187 Zo SP mu poslali poslali naraz v jednej obálke potvrdenie o vyplatených dávkach v nezamestnanosti (hlavička na papieri je SP) a potvrdenie o daňovom bonuse (hlavička na papieri je ÚPSVaR).
ivka70 To asi tazko, nebolo to potvrdenie o vyplatenom pridavku na dieta od UPSVaR?
veronikasad z akého dôvodu mal nárok na nižší DB ?
Denisa187 Máte pravdu. Prepáčte. zle som si to preštudovala. Idem si to všetko prejsť ešte raz a potom sa možno ozvem.
veronikasad Výška prídavku na dieťa nie je zhodná s výškou DB.
Denisa187 Áno, už som si to našla. Ďakujem.
veronikasad ak dosiahol hrubý príjem vo výške 6-násobku min.mzdy za rok 2020, doplatíš mu v RZD DB za celý rok 2020.
Denisa187 Nemá nárok na DB, lebo nedosiahol minimálny ročný príjem. Len sa mu vráti preplatok na preddavkoch. Už som z toho vyšla. Ďakujem za všetky informácie.
Katy a R za mesiace 1-3 nárok na DB hádam má? - či? za tie mesiace mal polovicu MM?(júj - na 8 detí je veľká škoda, že aj celý rok nebol, mohol už dáko zarobiť !)
Denisa187 Tie 3 mesiace áno, to mal riadne mesačne vyplatené. Nemá však nárok na celý rok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    načo chceš prerábať mzdy? treba opraviť odvody do SP?
    daňový bonus ovplyvňuje len daň zo mzdy, odvody do SP, ZP vôbec neovplyvňuje.

    V ročnom zúčtovaní vypočítaš správne DB a nedoplatok na dani zamestnanec uhradí.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Denisa187 V poriadku. To som si myslela. Niekedy sa radšej uistím, v týchto veciach som stále nová. Ďakujem pekne.
    kn-alka Mimochodom ÚVSVaR určite neposlalo potvrdenie o vyplatenom daňovom bonuse, nemá odkiaľ túto informáciu vedieť - určite je to potvrdenie o vyplatenom prídavku na dieťa - a to sú 2 rozdielne veci
    Denisa187 Už som si to všimla. Ospravedlňujem sa za chybu. Idem si to prejsť ešte raz. Môže mať prídavky na 7 deti a daňový bonus na 8?
    kn-alka daňový bonus nie je podmienečný prídavkami na deti, tie môže poberať aj matka - je to len na kontrolu
    Denisa187 V poriadku, ďakujem pekne za odpovede. Ja sa ešte porozprávam s bývalým zamestnancom, ako to majú rozdelené. Pekný deň prajem.
      zbaliť

    Preplatok na daňovom bonuse

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.