Zavrieť

Porady

Daň a daňový bonus

Dobrý deň. Minulý rok som jeden mesiac normálne odrobila a následne nastúpila na PN a materskú. Daňový bonus na staršiu som mala mesačne uplatňovany a teda jeden som mala vyplatený. Otázka - ak by som si podala daňové aby mi vrátili preddavky na daniach musela by som vrátiť vyplatený daňovy bonus?
Naposledy upravil ivka70 : 25.02.21 at 07:01
veronikasad Aku hrubu mzdu mas v potvrdeni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, DB, ktorý vyplatil zamestnáv. a pri jeho priznaní vznikol nárok, už ostáva.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tóthová Csilla Dobrý den prajem, neviem či sa tu môžem spýtať, student, ktorý skončil strednu školu min. rok v máji, nastupil do zamestnania v juli, môže sa uplatniť v DP danový bonus aj na mesiac 6? Dakujem pekne za odpoved
    Mila123 áno, za predpokladu, že nebol v evidencii na UPSVaR, DB patrí jeho rodičom možno aj za 7/2020 ak zamestnanie nezačalo 01 07 2020. ale napr. 02 07 2020
    veronikasad pre Tothová Csilla :Nárok na DB má až do konca augusta :

    2. 1. 1 Sústavná príprava dieťaťa na povolanie

    Sústavnou prípravou dieťaťa na povolanie podľa zákona o prídavku na dieťa je štúdium, ktoré sa organizuje na strednej škole dennou formou (§ 54 ods. 1 a2 zákona č. 245/2008 Z. z.)alebo sa uskutočňuje na vysokej škole dennou formou [§ 60 ods. 2 zákona č. 131/2002 Z. z. v znení zákona č. 455/2012 Z. z. (ďalej len „zákon o vysokých školách“)].Zákon o prídavku na dieťa v ustanovených prípadoch vymedzuje za sústavnú prípravu dieťaťa na povolanie aj iné obdobie, napr. tzv. obdobie prázdnin. Ide napr. o nasledovné prípady: -dieťa ukončí štúdium na strednej škole v máji 2020aod 01.06.2020 sa zamestná; sústavná príprava dieťaťa na povolanie je aj obdobie bezprostredne nadväzujúce na skončenie štúdia na strednej škole, najdlhšie do konca školského roka, v ktorom dieťa skončilo štúdium na strednej škole[§ 4 ods. 4 písm. a) zákona oprídavku na dieťa], t. j. aj obdobie od 01.06.2020do 31.08.2020(daňovník má nárok na daňový bonus aj za mesiace jún až august 2020),

    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...xDek3Pf-wPuk7L
      zbaliť

    Daň a daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.