Zavrieť

Porady

Celkova cena prace opatrenie 3B.

1.povinne zatvorená prevádzka UVZ v januári 2021.Aké opatrenie môžem použiť za január 2021?
2. vo výkaze za predchádzajúci mesiac som uviedla tržby v celých EUR, zaokrúhlene hore a nie v EUR. Výška poskytnutého príspevku sa nezmení. Výkaz opraviť?
3. v zmluve je povinnosť oznamovať ukončenie každého pracovného pomeru. Týka sa to aj dôhod o vykonaní práce a dohôd o pracovnej činnosti?
4.celkova cena práce /hrubá mzda+odvody zamestnávateľ/- čo zahŕňa na účely Opatrenia č3B? Zahŕňa aj náhrady za dovolenku,sviatok? Neviem sa dopátrať k jasnej odpovedi,príklad- zamestnanec 5 dní dovolenka 200eur,15 dní odrobil 600eur.Do výkazu uvediem 800+odvody zamestnávateľ alebo 600+odvody zamestnávateľ?
Naposledy upravil limesa : 07.03.21 at 10:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    1/ aj 1 či 3A alebo 3B, čo je výhodnejšie (kaderníčka ako zamestnanec ZĽ požiadal o 3B príspevok)
    2/ opýtajte sa na UP, nemyslím, že je to takí chyba, kt. by viedla k "podvodu".....
    3/ v zmluve sa uvádzajú pracovné pomery, dohody nie sú prac. pomerom (v ZP sa uvádzajú ako DOHODY O PRÁCACH VYKONÁVANÝCH MIMO PRACOVNÉHO POMERU (§ 223 - § 228a) , dohody podľa ZP nie sú prac. pomerom, teda neuvádzať, neoznamovať
    4/ zahŕňa všetko, lebo ak uvediete iba odpracovanú dobu príspevok sa bude krátiť.....ak splňate 50% prac. doby tak ZC uvádzate s jeho CCP
    limesa ďakujem pekne, ešte som natrafila na príspevky ohľadne uvádzanie tržieb v 3B a nedá mi to:
    uvádza sa výška tržieb po odpočítaní zliav /podvojné účtovníctvo/ - ako to mám správne chápať? príklad : v marci vyfakturujem predaný tovar vo výške 500EUR, v apríli zas 800EUR a vystavím dobropis na vrátený tovar v apríli v sume 200 EUR. Za marec uvediem tržby vo výške 500 EUR a za apríl 600EUR /800-200EUR/? lebo som natrafila na príspevok , kde uvádzali , že dobropisy neberiem do úvahy a mala by byť uvádzaná tržba za apríl 800EUR, len neviem prečo alebo som zle pochopila? už mám v tom celom zmätok

    Celkova cena prace opatrenie 3B.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.