Zavrieť

Porady

DPFO B: SZCO + Prvá Pomoc = Danový bonus???

Dobrý deň. Skušam ,ale žial neviem to nikde dopasovať. SZCO , paušálne vydavky, príjem len z podnikania 2500eur...a od štátu čerpal Prvu pomoc v sume 1890eur....A žiada o danový bonus. Podľa príjmu nesplnil podmienku,ale po započítaní pomoci mu to vyjde. Len žial neviem kde tu prvú pomoc dať - do ktorého riadku?Viem, že potom sa to má dolu rozpísať, ale ked to nedám nikde vyššie do príjmov, tak mi to vyhadzuje, že DB je nula...Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do žiadneho, sumu pomoci uvedieš v osobitných záznamoch daňovníka a narok na daňový bonus "natvrdo" opravíš.

    Nezabudni vylúčiť výdavky poistného, ktoré boli platené z dotácie.
    mondes Veronika, tiež riešim, kde do DP uviesť tie príspevky, aby bol nárok na DB. A napadla ma aj takáto možnosť. Prosím, podávala si už takto vyplnené DP? Prešlo to na FS? Nehlási to chybu, poprípade poslať s chybou? Ďakujem.
    veronikasad Monika, tu je návod - doplnenie k poučeniu na vyplnenie DP typu A a B
    nedá sa mi to priložiť, pogoogli
    Oznámenie
    Ministerstva financií Slovenskej republiky
    č. MF/005681/2021-721
    mondes Ale stále neviem, kde v DP uviesť výšku príspevkov, teda okrem oddielu XIII.

    DPFO B: SZCO + Prvá Pomoc = Danový bonus???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.