Zavrieť

Porady

Obdobie, za ktoré sa vypočítava výška materskej pre otca

Ahojte,

chystám sa na materskú dovolenku, keďže synovi sa blíži 2,5 roka a manželku mám tehotnú +- s termínom v čase, keď syn bude mať 2,5 roka.

Keďže dve deti budú asi na úvod celkom záťaž, chcem jej pomôcť s tým, že obaja budeme na materskej, každý s jedným dieťaťom.

Všetkému rozumiem, ale chcem sa spýtať na výpočet výšky materskej pre otca. Nenašiel som, za aké obdobie sa vypočítava.

Zvažujem totiž odchod z práce. Pracujem ešte na dohody, takže príjem mať budem, len si nechcem pokaziť výšku materskej. Preto sa neviem rozhodnúť, či v práci vydržať do materskej, alebo odísť pred ňou.

Vedeli by ste mi poradiť za aké obdobie sa materská vypočítava?

Ďakujem.

EDIT: nárok na dovolenku mám plnohodnotný?
Naposledy upravil volodaaaa : 02.03.21 at 09:43
5 komentárov     zbaliť
Mila123 za predchádzajúci rok (zvyčajne), neuviedol ste od kedy ste zamestnaný v práci (z kt. chcete čerpať nemocenskú dávku)
volodaaaa Ospravedlňujem sa. Pre súčasného zamestnávateľa som začal pracovať 1.9.2019 a pracujem kontinuálne dodnes.
veronikasad Z príjmu roku 2020. Ak dohody trvaju 270 kal.dni a z hlavneho prac.pomeru nedosahujes maximum, mozes si uplatniť nárok aj z dohody. Len pozor, ak budes pracu na dohodu vykonavat pocas poberania materskeho. Pracovný pomer ukonci až ked začneš poberať materské
volodaaaa z hlavneho PP mi vychadza maximum, ale zvazujem ze by som presiel do trvaleho PP s nizsou mzdou, no mam strach, aby som si nepokazil materske. Ale velmi pekne dakujem za info.
Mila123 dovolenka cez "materskú" pre otca je počítaná ako rodičovská dovolenka, t.j. táto doba sa neberie ako odpracovaná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Obdobie, za ktoré sa vypočítava výška materskej pre otca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.