Zavrieť

Porady

Môžem žiadať nejakú náhradu za 3 mesačné zavádzanie zákazníka???

Objednala som si nábytok (skriňu + komodu) z Čiech a hneď som aj uhradila celú sumu. Mal byť dodaný za 3-6 týždňov. Po 6 týždňoch som každý týždeň volala čo je s objednávkou. Stále ma odbili, aby som zavolala o 2 týždne, že tovar nemajú naskladnený . Po 3 mesiacoch mi poslali e-mail, že firma nemá všetky komponenty na skompletizovanie skríň, preto si mám vybrať iné skrine alebo mi vrátia peniaze.

Môžem si žiadať nejakú náhradu za 3 mesačné zavádzanie zákazníka???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie. Taku nahradu zakon nepozna a asi by si tazko dokazovala umysel.
    Mohla si od objrednavky odstupit hned, ako nebola splnena podmienka dohodnuta v zmluve o termine dodania.
    A co mozes, si precitaj v podmienkach zmluvy, ktoru si uzavrela.
    Katy a R ivka - ja by som povedala, že žiadať móže (náhradu) ... ale asik houby dostane . len aby peniaze vrátili bez naťahovania
    ivka70 Vlastne mas pravdu, ziadat moze, ale tu zmluvu, co uzavrela a vseobecne podmienky, by si predtym mala precitat.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Buď rada, že ti vrátia peniaze. Teraz v čase korona krízy je vôbec prekvapenie, že nejaká výrobná firma ešte funguje a nezatvorila.

    Môžem žiadať nejakú náhradu za 3 mesačné zavádzanie zákazníka???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.