Zavrieť

Porady

RZD_daňový bonus

Dobrý deň,
prosím o radu.. Zamestnanec mi minulý rok v septembri nedoniesol potvrdenie o návšteve VŠ svojho syna, na základe čoho som mu pozastavila od septembra 2020 daňový bonus.. Teraz mi k Žiadosti o RZD doniesol Rozhodnutie z ÚPSVaR, že mu od 01.11.2020 odnímajú prídavok na dieťa, nakoľko od
01.10.2020 - 20.10.2020 bol študentom denného štúdia a
od 21.10.2020 sa stal študentom externého štúdia - .. Žiadala som ho, aby predložil potvrdenie z VŠ, ale vraj tam jeho syn len kvôli tomu potvrdeniu (aj vzhľadom na pandemickú situáciu) nepôjde a teda mi ho nepredloží..
Prosím Vás, môžem mu na základe tohto rozhodnutia v RZD doplatiť daňový bonus za mesiace september, október? V akad. roku 2019/2020 bol študentom 1. ročníka denného inžinierskeho štúdia.
Ďakujem moc!
3 komentárov     zbaliť
veronikasad čo je uvedené v potvrdení z UP ? Je tam obdobie, za ktoré mu bol DB vyplatený ?
Emik27 Je to rozhodnutie z ÚPSVaR a je tam uvedené, že mu odnímajú prídavok na dieťa od 01.11., nakoľko je od 21.10.2020 študentom externého štúdia...
veronikasad Vyžiadaj si potvrdenie za celý rok 2020 odkedy dokedy mu UP vyplácal PnD, keď nedoniesol potvrdenie zo školy ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak dieťa zamestnanca splnilo povinnú školskú dochádzku a sústavne sa pripravuje na povolanie štúdiom
    dennou formou (povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najviac do konca školského roka, v ktorom žiak
    dovŕši 16. rok veku, ak osobitný predpis neustanovuje inak), potom zamestnanec preukazuje nárok na daňový
    bonus aj potvrdením zo školy alebo potvrdením príslušného úradu o poberaní prídavku na vyživované
    dieťa.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emik27 Ďakujem A prosím Vás, ešte som trošku zneistila.. Nevadí, že v tom rozhodnutí je napísané, že od 01.10. bol študentom denného štúdia? Má nárok aj na daňový bonus za september?
    kn-alka ak dostal prídavok na dieťa aj v septembri, tak by som DB uplatnila
    Emik27 Ďakujem moc
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.