Zavrieť

Porady

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

Dobrý deň,
momentálne som zamestnaná na TPP, ale plánujem si založiť s.r.o. popri zamestnaní. Chcela by som vedieť, že ak by som medzitým stratila prácu a už by som mala založenú firmu, či mám nárok na podporu v nezamestnanosti.
veronikasad Nezaeviduju ta ako uchádzača o zamestnanie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, pretoze spolocnik ani konatel sro sa nemoze evidovat na UP.
    Bez evidencie na UP sa neda o podporu v nezamestnanosti poziadat.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SabinaC Je to potom na..... Nechápem, prečo si potom človek platí poistenie v nezamestnanosti, keď aj tak na nič nemám nárok...
    Katy a R platíš si poistenie v nezamestnanosti - ak teda chceš dávku z tohto poistenia - tak už z názvu vyplýva, že musíš byť nezamestnaná. (okrem iných podmienok - ako je napr dĺžka poistenia a pod)
    SabinaC No podľa mňa, keď pracujem TPP a následne stratím prácu, tak budem nezamestnaná. To, že popri tom mám firmu, neznamená automaticky, že aj nejaký príjem.
    Katy a R Nie je dôležité, čo je podľa teba - dôležité je to, čo hovorí zákon! Lebo dávku v nezamestnanosti môžeš získať len po splnení podmienok v zákone. Každý si sám musí zvážiť, či mu je na niečo dobrá firma, v ktorej nie je žiadny príjem.
    ivka70 Su ludia, ktorych jedinym "zamestnanim" je byt spolocnikom sro. Ked prestanes pracovat na TPP, bude to rovnako, v ziadnom pripade nebudes nezamestnana, lebo podnikas.
      zbaliť

    Mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.