Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ mi znížil výrazne platovú triedu

Zamestnávateľ mi znížil výrazne platovú triedu. Aký to bude mať vplyv na mňa? Má na to právo? K zníženiu mzdy nedošlo.
9 komentárov     zbaliť
ivka70 Co to znamena? Zmenil zamestnavatel svoje platove triedy a teraz patris do inej? Preco je nizsia, ked to nema vplyv na nizsiu mzdu?
DM123 Tomu práve nerozumiem, vždy som si všímala len funkčný plat, ale v tomto roku mi bola podozrivá veľmi nízka trieda a tak som vyhľadala staršie "Oznámenia o výške a zložení funkčného platu "a som v úžase. Vlastne mi neustále klesala trieda. Rok 2016 : 8.platová trieda a 8. platový stupeň. Rok 2017 detto, Rok 2018 5.pl.trieda a 12. stupeň základnej stupnice platových taríf. Rok 2019 a 2020 nemám. Rok 2021: 3.platová trieda a 12. platový stupeň. Plat sa mi ale neustále zvyšoval, aj tento rok tomu tak je.
avalik menila sa ti funkcna napln? aku mas najnarocnejsiu vykonavanu cinnost?
DM123 Som na recepcii v komplexe škôl. Robím všetko.
DM123 A funkčná náplň sa mi nemenila. Aký vplyv to vlastne má mňa?
avalik vplyv to ma na zaradenie do platovej triedy podla katalogu pracovnych cinnosti

"robim vsetko" sa v tomto katalogu nenachadza - v opise pracovnych cinnosti by si ako prvu mala mat uvedenu tu najnarocnejsiu a podla nej si zaradena

mas len stredoskolske vzdelanie?

katalog sa nemenil od 1.9.2019 - takze sa bud menila konkretne tvoja funkcna napln alebo tato zmena vyplyva z nejakej organizacnej zmeny - o vsetkom ale musis mat pisomne oboznamenie
DM123 Áno mám stredoškolské vzdelanie, Strednú priemyselnú školu, plus pedagogické minimum pre MOV. https://www.epi.sk/zz/2004-341 - tá prvá strana v tomto linku platí pre koho? . Je všeobecná? A ďakujem
DM123 Tak bola som za ekonómkami a že vraj sa v školstve menilo niekedy predtým (možno v tom čase, keď mi chýbajú tie 2 roky) zatriedenie aj pedagogických aj nepedagogických zamestnancov. Tak hádam to je ok. Alebo .... ???
Tweety Ak postupovali podľa zákona tak, ako ti vysvetlila zodpovedná osoba, je to teda správne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zamestnávateľ mi znížil výrazne platovú triedu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.