Zavrieť

Porady

Vratenie danoveho bonusu u szco

Ahojte,som tu nova. Robim manzelovi uctovnictvo PU. Tohto roku doslo k takej veci, ze sa zvysil danovy bonus pre deti do 6 rokov. A pri vyplnani danoveho priznania som prisla k tomu, ze by danovy urad mal vratit danovy bonus. Ako sa zauctuje vratenie bonusu na deti u szco v PU? Doteraz sme dan len platili a danovy bonus odratavali. Vsade hladam a vychadza mi stale uctovanie pre zamestnancov, lenze on zamestnanec nie je. Resp. opytam sa este takto. Cez ake ucty dostanem danovy bonus do uctovnictva? Dakujem za pomoc.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Danova povinnost SZČO je nizsia ako narok na DB?
kn-alka hocijaké, nakoľko je to nezdaniteľné - kľudne môžeš aj tam, ako doteraz, len mínusom

... už chápem, v účtovnej závierke nevychádza platiť daň, ale vrátenie dane z titulu daňového bonusu.
účtovala by som mínusom na 591/341
galerka Dakujem vam krasne za pomoc.
galerka Dan vychadza cca 90€. A danovy bonus cez 1000€. Pre mna je to take zvlastne, ze by mal stat vratit taku sumu, kedze doteraz sme dan vzdy platili. Ale vdaka vsetkym zvysenym odpocitatelnym "polozkam" to vychadza takto bujaro...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vratenie danoveho bonusu u szco

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.