Zavrieť

Porady

výška limitu

Aká môže byť výška limitu pri párovaní došlých faktúr s príjemkami.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Rozumie niekto tejto otazke? Zatial som sa nestretla s takymto limotom...

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    dara58
    Aká môže byť výška limitu pri párovaní došlých faktúr s príjemkami.
    Ďakujem
    Dara, prosím, môžeš upresniť svoju otázku ? aký limit máš na mysli?

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ja mám stanovený limit 20 Sk.A mám to aj v smernici na vedenie účtovníctva. Aj pri niekoľko miliónových faktúrach, nemávam rozdiel viac ako 10 Sk.Pri fa za menej ako milión, mávam rozdiely od 0-5 Sk. Rozdiel mi vzniká z toho, že skladníci nahadzujú nák. ceny na 4 desatinné miesta a ja fa na dve.

    Dara nahadzuje došlú fa a páruje ju s príjemkou, ktorú dostane od skladníka. Kontroluje cenu bez dane na fa a na príjemke. Tým jej vzniká rozdiel na 131-xxx. Lebo ona účtuje 131-xxx stranu MD a skladník nezávisle od nej stranu dal 131-xxx.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Ďakujem za vysvetlenie (toto v praxi nerobím, tak som nechápala o aký limit ide) .

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    účtovník 007
    Ja mám stanovený limit 20 Sk.A mám to aj v smernici na vedenie účtovníctva. Aj pri niekoľko miliónových faktúrach, nemávam rozdiel viac ako 10 Sk.Pri fa za menej ako milión, mávam rozdiely od 0-5 Sk. Rozdiel mi vzniká z toho, že skladníci nahadzujú nák. ceny na 4 desatinné miesta a ja fa na dve.

    Dara nahadzuje došlú fa a páruje ju s príjemkou, ktorú dostane od skladníka. Kontroluje cenu bez dane na fa a na príjemke. Tým jej vzniká rozdiel na 131-xxx. Lebo ona účtuje 131-xxx stranu MD a skladník nezávisle od nej stranu dal 131-xxx.
    To by aj mna zaujímalo, či tam vôbec môže byť nejaký rozdiel. My s tým máme tiež problém, hovoríme tomu zaokrúhlenie. Ale zdá sa mi to nesprávne.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Ja si myslím, že je to v poriadku. Ide predsa o nevýznamné sumy.
    Pre zdôvodnenie toho, že je to v poriadku by som použil ustanovenie § 17 ods. 9 predposledná veta : "Úplnosť informácií v účtovnej závierke sa zabezpečuje s dodržaním významnosti a so zohľadnením nákladov na ich získanie.".
    To vlastne znamená, že ak sú náklady na získanie nejakej informácie neprimerané jej významu, tak to nemusím robiť. Vlastne nás to navádza, aby sme sa venovali významným veciam a nezdržovali sa "prkotinami".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.