Zavrieť

Porady

faktúra vystavená do zahraničia

prosím vás prisiel mi mail od poľského zakazníka, vystavujú sa mu faktúry za dopravu a v prekladači som zistila, že žiadajú aby sme na faktúre zadávali :
Predajcovia vystavujúci faktúry sú povinní definovať komoditné skupiny predávaných výrobkov a služieb.
Preto by sme vás chceli požiadať, aby ste na faktúry uviedli kód komoditnej skupiny a kód postupu.

-neviem čo to znamená???

a ešte chcú aby na faktúre boli uvedené eurá a prepočet na poľské zloté, môžu to od nás žiadať?
ďakujem
5 komentárov     zbaliť
tigy Možno myslia štatistickú klasifikáciu produktov podľa činností?
49.41 Nákladná cestná doprava

Fakturovať môžete v akejkoľvek mene (je to na dohode s odberateľom), avšak na účely účtovníctva a DPH je potrebné fakturovanú sumu prepočítať na eurá kurzom ECB zo dňa predchádzajúceho dňu dodania tovaru alebo služby.
yvica to som si aj myslela, ale aj som dnes našla ale kam to uvádzať ako poznámku na faktúru kde píšeme prenos daňovej povinnost a napísať 49.41?
to viem ale nakoľko si konatelia vystavuju faktúry už som ich inštruovala, môžu odmietnuť vystaviť fa v zlotých? ja som tiež českú firmu žiadala aby mi fa uvádzali v eurách a odmietli.
ďakujem
tigy Možno logicky skôr tam, kde píšete, čo fakturujete (napr. do zátvorky), aby sa to nemiešalo s tým prenosom?
My máme dodávateľa z Čiech, čo odmieta fakturovať v eurách a donútiť ho nemôžeme A ešte aj banka zinkasuje 10€ len za to, že mu platíme v inej mene...
yvica a môžu to vyžadovať? to potom by mohlo byť na každej faktúre???takže to nepotrebujú kvôli prenosu DP ?
máme fa z čiech, z nemecka, polska prijaté a nikto nám nepíše tieto kody napišu ani nie prenos dp ale daň odvedie zákazník. to je všetko .
a na slovenskej s prenosom nám píšu len podľa ktorého paragrafu.
ďakujem
fortunka Menu by vam diktovat nemali, ak si nieco objednali v EUR, tak aj faktura by mala byt v EUR a aj uhrady budu robit v EUR. Prepocitat si to na zlote vedia. Aby vam potom nerobili starosti /zbytocne/ kurzove rozdiely. Lenze moze byt, ze chcu fakturu v zlotych, aby mohli platbu posielat v nich, kedze mozno nemaju ucet v EUR, co sa mi zda viac pravdepoodbne, rovnake je to aj s CR, neradi mi robia uhrady v inej mene, bud sa robi faktura v CZK, alebo majú EUR účty otvorene (kvoli poplatkom)... A inak mne na dopravnych fakturach tieto kody tiez nik nepise,ale tiez by som to dala do riadku kde pisete, co sa fakturuje. Ten kod nepatri k DPH, ale k položke...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    faktúra vystavená do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.