Zavrieť

Porady

Zostávajú vlastnícke práva zachované pri jednoduchej pozemkovej úprave?

Dobrý deň, zostávajú zachované vlastnícke práva k parcele, ktorú vlastním, ak firma požiadala okresný úrad o jednoduchú pozemkovú úpravu z dôvodu, že došlo k podstatným zmenám vo vlastníckych a užívacích pomeroch...
Ako sa to mňa dotkne ako vlastníčke pozemku.. Prídem oň?

Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 aka firma? co s tym ma firma? co za upravu?
25252 Asi investor.... firma odkúpila od niektorých ľudí pozemky a má väčšinový podiel v danej lokalite. Sú tam aj ľudia, ktorí im to nepredali... Teraz požiadali okresný úrad, pozemkový a lesný odbor o pozemkovú úpravu, nakoľko sú väčšinovým vlastníkom /myslím, aby nemali rozdrobený majetok.../ Ľudia, ktorí im to nepredali, neprídu o svoje pozemky? Majú 15 dní podať námietky, pripomienky... od vyvesenia na obecnom úrade...
ivka70 Nemozou len tak prist o majetok. To by bolo vyvlastnenie. Ale treba pozorne citat, co je predmetom upravy a ked, tak podat namietku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    s.renka je offline (nepripojený) s.renka

    s.renka
    Ja by som sa určite informovala na OU-pozemkový a lesný odbor, čo by tá pozemková úprava pre mňa, ako vlastníčku nepredaného pozemku predstavovala, v čom by spočívala. A určite by som predbežne podala v určenej lehote písomne doporučene námietku s tým, že nesúhlasím, aby môj pozemok bol do tejto pozemkovej úpravy zahrnutý. Museli by to riešiť a v prípade, že by sa to môjho pozemku a môjho vlastníckeho práva nijako nedotklo, vždy môžem svoju námietku odvolať.

    Zostávajú vlastnícke práva zachované pri jednoduchej pozemkovej úprave?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.