Zavrieť

Porady

Reťazový pôrod a materské

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či by ste mi vedeli poradiť k mojej otázke.
Dňa 21.05.2019 som ukončila pracovný pomer. V tom čase som bola tehotná a išla na pn (teda ochranna lehota) až k nástupu na MD k dátumu 23.11.2019.
Momentálne som opäť tehotná a na RD a chcela som si začať platiť DNP aby som mala nárok na MD. (Predpokladaný dátum pôrodu je 12.09.2021). Moja otázka znie či sa do tých 270 dní nemocenského poistenia započítava aj obdobie ochrannej lehoty pred pôrodom alebo nie. Ďakujem
Mila123 nie, nezapočítava sa aj ochranná lehota , iba poistenie alebo zo zamestnania, alebo z DPO, príp. podnikania.....
Mila123 pozrite si Relia.sk (dr. Mihál každoročne vydáva publikáciu Matreská 2021 a pomáha si MD naštudovať.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Obdobie po skonceni prac.pomeru sa nezapocitava. 270 kal.dni poistenia uz môžeš ziskat len subehom dvoch poistení, napr.dohoda a prac.zmluva, z ktorych jeden pred nastupom na MD ukoncis.. Bude to velmi natesno, ak porodis skor, nemusíš podmienku 270 dni splnit
    SkajaV Ďakujem za odpoveď. Takže mne by už nepomohlo si platiť len DNP do pôrodu?
    veronikasad Samotné nem.poistenie sa neda, musela by si celý balik. A z dobr.poistenia 270 kal.dni neziskas. Subeh so zamestnaním nie je možný

    Reťazový pôrod a materské

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.