Zavrieť

Porady

koniec pp dohodou počas pn

zamestnanec si požiadal o skončenie pp dohodou § 60 ZP k 6.4.2021. Od dnes je na pn,na skončení dohody ale ,že bude trvať,môžme s nim uzavrieť skončenie pp dohodou a počas jeho pn ak to podpíše?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Žeby preto, lebo je takáto dohoda výhodnejšia ?
    Dostaneš nejaké odstupné, čau a pá.
    Nedohodneš sa ? Dostaneš výpoveď a pár mesiacov robíš poskoka a musíš si nechať ondiať na hlavu a stresovať sa, či nefásneš nejaké kárne...fásneš aj druhé a čau a pá bez odstupného pre porušenie toho alebo hentoho.
    Takže čo je lepšie ? Pár platov alebo vidličkou do oka ?

    Síce len v tomto prípade uvažujem, ale viem, o čom hovorím.
    ivka70 nic take ako odstupne nedostanes, ak ide o dohodu bez udania dovodu ...co ta na ziadost zamestnanca je. Nevies, o com hovoris.
    Tweety Buchii, asi nevieš o čom hovoríš, pretože to, čo si napísal, je úplne nesprávne, skrátka nezmysel.
    veronikasad Juraj, tych pár platov (viac ako po uplynutí výpovednej doby) zamestnanec dostane len ak bol prac.pomer ukončený na podnet zamestnávateľa, z dovodov uvedenych v par.63 ZP. V zadani sa pise, ze žiadosť podava zamestnanec. Dosť možné, ze si to rozmyslel a hodil sa na PN-ku, bohuzial, dohoda je platna ...
    buchač Hm...očakával som podobné reakcie...a preto som si nechal v zálohe tromf.

    § 60
    Dohoda o skončení pracovného pomeru
    (2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c).

    § 63
    Výpoveď daná zamestnávateľom
    (1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
    a) sa zamestnávateľ alebo jeho časť
    1. zrušuje alebo

    Takže zopakujem a teraz trochu zo širšieho uhla.
    Vie sa, že čo viedlo zamestnanca k takejto výpovedi ? Ja neviem, a ani vy nie...či ?

    ...a apropó, uveríte, že práve tieto §§ využila moja manželka ?
    Lebo dostala na výber...buď dohoda alebo výpoveď. A keďže šéf danej pobočky firmy bol vcelku solídne hovado, tak sa dalo očakávať, že by jej nejaké kárne počas výpovednej lehoty (v dobe trvania 3 mesiace) urval a tým pádom by dostala trt.
    Takže išla na dohodu, vzala 6 platov a čau a pá.

    Ale zopakujem ešte raz...ohľadom témy len uvažujem, ale moje skúsenosti sú reálne, rozhodne nemám v úmysle zavádzať.
    Tweety To, čo píšeš že využila tvoja žena je niečo úplne iné, ako je v prípade zadávateľky a to sú dve rozdielne veci. Jedno je Dohoda bez udania dôvodu(nárok na odstupné n e v z n i k á a druhé Dohoda z organiz. dôvodov. s nárokom na odstupné. Toto si najprv ujasní, ani si tento § nepripojil, takže máš v tom poriadny guláš, zmätok, nie ako píšeš trúfalo, že tromf.
    kn-alka buchač, v §60 si nepostrehol slovíčko ALEBO sa pracovný pomer skončil dohodou.....§63

    kým nevieme dôvody uzavretia dohody, nie je nad čím špekulovať. Ak zamestnanec chce ukončiť pracovný pomer a zamestnávateľ nie, tak žiadny §63 neriešiš

    a zadávateľ uviedol, že zamestnanec požiadal o ukončenie prac.pomeru.... takže žiadne odstupné sa nerieši, max. výpovedná lehota
    buchač Tweety (Dnes 13:37) tvoja žena je niečo úplne iné
    =====================
    ŽIEN som mal viacero...MANŽELKU mám iba jednu.
    Ujasni si to.
    buchač kn-alka (Dnes 13:40)
    kým nevieme dôvody uzavretia dohody
    ====================
    Hm..ak sa dobre čítam, tak toto som uviedol dva krát.
    Tweety Buchi nechytaj za slovíčka.
    veronikasad Juraj, ked sa firma potrebuje zbaviť zamestnanca,obcas pristupi na dohodu, aj keď iniciativa na ukoncenie prac.pomeru vyjde od zamestnanca. Akvsak v dohode nie je uvedeny dovod ukoncenia prac.pomeru, žiadny nárok na odstupné nevznika... Pouvazuj, ci to nie je pripad tvojej manželky, neobjavil si teplu vodu
      zbaliť

    koniec pp dohodou počas pn

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.