Zavrieť

Porady

Ako dlho môže UPSVaR vybavovať moju žiadosť o dávku v nezamestnanosti?

Prosím o radu!Od 1.febr.2021 som nezamestnaný,vtedy som podal žiadosť na upsvar,na tlačive čo slúži zároveň ako na priznanie dávky.19.febr.som dostal rozhodnutie o prijatí do evidencie uchádzačov o zamestnanie,zo sociálnej poisťovne som dodnes nedostal ani halier.Dnes som volal,ale od upsvar neni u nich nič .Dokedy majú čas poslať moju žiadosť socpoiste?Preto som podal na tom tlačive aby bolo jednoduchšie,ale vidím opak.čo teraz?
Vďaka za rady!
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Na akom tlačive si poslal ziadost? Za február, v marcovom termine ju urcite mat vyplatenú nebudes. Najskôr okolo 15.aprila. Stahni si tlacivo zo stránky SP, vypln a posli postou alebo vhod do schránky na pobocke, spolu s rozhodnutím o zaradení do evidencie
select na žiadosti o zaradení:
" Žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie v zmysle § 34 zákona NR SR č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „z. č. 5/2004“)
Žiadosť je zároveň žiadosťou o priznanie dávky v nezamestnanosti"
veronikasad V minulom roku bolo na to samostatné tlacivo,ktore sa posielalo priamo do SP. Viem ze boli zmeny. Davka sa ma dať vybaviť priamo na UP. Kontaktuj referentku, ku ktorej patris
select Ďakujem,snažím sa,len neni v práci...
!!!Dnes sa mi podarilo s referentkou hovoriť,tvrdila,že kým z pošty nedostane návratku,že som prevzal rozhodnutie o zaradení do evidencie UP,nemôže poslať na SP moju žiadosť o priznanie dávky...Neviem čo to s tým súvisí...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nuž máš dve možnosti
    1. budeš čakať - či to vybavia
    2. ohlásiš so dotyčnej pracovníčke UPSVaR a zistíš, v akom je to stave - pourguješ.
    Ale zase by som povedala, že až tak veľmi nemeškajú - lehoty nájdeš v zákone

    Ako dlho môže UPSVaR vybavovať moju žiadosť o dávku v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.