Zavrieť

Porady

žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou

Dobrý deň zamestnanec doručil k nám žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou k 31.3.2021 súhlasili sme s dohodu a odpísali mu,že ale navrhujeme dátum skončenia prac.pomeru dohodu k 15.4.2021. čo zamestnanec podpísal,že súhlasí. Lenže od 1.4.2021 je na pn a teraz máme čakať kým sa vráti z pnky a skončiť prac.pomer až keď ukončí pn,pretože tlačivo dohoda o skončení prac.pomeru je dohoda dvoch zmluvných strán a zamestnanec nám to musí podpísať. Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ideš na to zle. PP skončí dátumom na ktorom ste sa dohodli, teda 15.4.2021. Podpísal predsa súhlas so zmenou skončenia PP, ktorú ste sami navrhli.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak bola dohoda o skončení ako aj podpísané že súhlasí s dátumom 15.04. pred začiatkom práceneschopnosti, je platná dohoda, PN neovplyvňuje ukončenie PP
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vanessa2 my sme mu odovzdali len vyjadrenie,že súhlasíme so skončením pracovného pomeru ale dátumom 15.4. čo on prevzal a rukou napísal súhlasím. Dohodu o skončení som mu nedávala vopred len písomné vyjadrenie firmy takže môžem ukončiť pracovný pomer zajtra?dakujem
    Tweety Áno. PP končí dátumom 15.4..
    vanessa2 super ďakujem za pomoc stačí keď mu pošlem poštou zápočtový list lebo počítam,že dohodu o skončení už by neprišiel podpísať
      zbaliť

    Jozef Toman je offline (nepripojený) Jozef Toman

    Venujem sa pracovnemu pravu 10 rokov a zodpovedam za legislativu v oblasti pracovneho prava v SR. Kedze ma zaujima, o com sa diskutuje v praxi, sledujem aj toto forum a niekedy sa aj vyjadrim. Moje nazory prezentuju moje sukromne nazory. ...viac Jozef Toman
    Podla mna sa pytate preto, ze ste si nie ista, ze je to formalne v poriadku. Podla § 60 ods. 2. ZP: Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. Podla § 60 ods. 3 ZP: Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi.

    Standardom je, ze dohoda byva na jednom papieri a podpisana oboma stranami. V prave sa pravne ukony /aj dohoda o skonceni/ posudzuju podla obsahu, nie podla formalneho vyjadrenia. V pripade sporu so zamestnancom, ktory by dohodu spochybnil by rozhodujuce bolo, ci z dokumentov, ktore mate, jednoznacne (urcito) vyplyva, ze vy a zamestnanec ste sa dohodli na skonceni pracovneho pomeru podla § 60 a k 15.4.2021, t.j. ci je tam zhodny prejav vole oboch stran. Zaroven v § 60 ods. 2 ZP sa sice hovori, ze dohoda je pisomna (ale nie je tam dolozka, inak je neplatna - takze aj ustna dohoda, ak by bola preukazatelna ma ucinky skoncenia pracovneho pomeru - vid pre porovnanie vypoved podla § 61 ods. 1 - písomná, inak je neplatná)
    vanessa2 dakujem

    žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.