Zavrieť

Porady

Mám sa pridať k žalobe príbuzných na štátny orgán?

Dobrý deň. Príbuzní žalovali štátny orgán. Okresný aj krajský súd im žalobu zamietol. Teraz je žaloba na kasačnom súde. Máme spoločný záujem i keď som nebola v žalobe zahrnutá. Nechcem však žalovať štátny orgán, ale dosiahnuť rozsudok súdu o určení vlastníctva. Keďže ide o iný súdny spor požiadam súd o určenie vlastníctva, doložím doklady a zahrniem do žiadosti príbuzných. Je môj postup správny? Mám najprv požiadať geodeta o opravu v ROEP na základe overených listín alebo to určí súd, keď nám dá za pravdu? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Musíš si podať svoju žalobu na okresnom súde. Ani keby si bola jeden zo žalobcov a nepodala dovolanie, pri dodatočnom podaní o tvojom nároku by sa nerozhodovalo.
    Naposledy upravil Mária27 : 24.04.21 at 04:45
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nada 2 Ďakujem Ti Mária27 za okamžitú odpoveď. Poprosím ešte doplnok. Podám žalobu za seba. Budú mať z nej úžitok všetci dediči? Alebo ich zahrnúť do žaloby? Nemajú záujem platiť súdne poplatky. Vďaka za radu vopred.
    Mária27 Ak ide o určenie, že majetok patrí do dedičstva, kladný výsledok ešte neznamená rozdelenie majetku medzi dedičov. Mohli by ti dať vyhlásenie, že sa takého majetku zriekajú v prospech teba, potom by si dedila sama.
    Nada 2 Opäť ďakujem za odpoveď. Nechcem dediť sama. Chcem dosiahnuť, aby nehnuteľnosť patrila všetkým dedičom. Takže najprv dosiahnuť že nehnuteľnosť bude prisúdená dedičom a potom ďalší súd na spravodlivé delenie nehnuteľnosti?
    Mária27 Žiadať treba, že nehnuteľnosť patrí do dedičstva po konkrétnom poručiteľovi - to aj dokazovať. Dediť sa bude potom.
    Nada 2 Ak rozumiem správne. Požiadam súd o priznanie dedičstva pre pozostalých po 4 deťoch. Dokladujem a potom sa riešia podiely. Vďaka za trpezlivosť a odpoveď.
    Mária27 nie, žiadnych dedičov tam nespomínaj. Presne ako som ti napísala -Žiadať treba, že nehnuteľnosť patrí do dedičstva po konkrétnom poručiteľovi. Pozri tento rozsudok - pridaná príloha do môjho príspevku
    Nada 2 Ešte raz Ti, Mária27 ďakujem za trpezlivosť a odpovede a najmä pdf. Všetky odpovede mi veľmi pomohli v ďalšom smerovaní mojej kauzy. Želám Ti zdravie, aby si mohla ľudom aj ďalej radiť.
    Nada 2 Zdravím. Opäť prosím o radu. Mám overený dôkaz z MV SR, že kúpa pozemku v 1956 neprebehla a aktuálni majitelia resp. dediči po nich, neoprávnene vlastnia nehnuteľnosť. Katastrálny úrad mi odporúča dohodu alebo žalobu. Akou formou má dohoda s neoprávnenými vlastníkmi prebehnúť? Mám informovať ostatných dedičov a spolu kauzu riešiť? Má význam takúto kauzu riešiť mimosúdne(napr. mediátorom)? Ďakujem za odpoveď.
      zbaliť

    Mám sa pridať k žalobe príbuzných na štátny orgán?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.