Zavrieť

Porady

práca na polovičný úväzok - dôchodok

chcela by som sa opýtať, ak zamestnanec pracuje na polovičný úväzok za 312,-€ / mes. započítava sa mu to do kvalifikovaného obdobia dôch. poistenia? Ak som ten zákon dobre pochopila tak nie sú dôležité odpracované hodiny ale výška mzdy.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Eva Póčová a koľko by malo byť minimálna výška mzdy aby sa zarátalo do dôchodku? 1133 x 0,241 = 273,05 € /mes. ? a keď zamestnanec nedosiahne tento príjem (z ročného pohľadu) tak sa mu ten rok nezapočíta vôbec?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Samozrejme, že dôležitý je zárobok . A doba v dňoch.
    Kvalifikované obdobie poistenia ťa zaujíma len ak prichádza do úvahy minimálny dôchodok.
    tu máš vysvetlené: https://www.socpoist.sk/minimalny-do...ku-2021/69148s
    Pri normálnom dôchodku kvalifikované obdobie neriešiš. Započíta sa celá doba poistenia (zrátajú sa všetky dni obdobia poistenia - a to sa vydelí 365 - tak máš počet rokov poistenia)... aj keď by si nar robila len 1 mesiac v roku - tak sa tých 30 dní pripočíta k ostatnému obdobiu . Potom zrejme aj bude za to obdobie nízky OMB - čo môže v konečnom dôsledku znížiť aj priemerný OMB.
    Ako príklad - ja som mala jeden rok OMB 0,05 (krátky PP a aj choroba)

    práca na polovičný úväzok - dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.