Zavrieť

Porady

Prac.úraz - 1.x

Prosím o radu, som v tom nováčik.
Zamestnanec mal pracovný úraz, samozrejme v priebehu pracovnej doby.
Všetky tlačivá-hlásenie úrazu...... sme urobili, len sa motkám (spätne)okolo vyplatenia mzdy v danom dni 26.07.2006.

Pracovná doba u zamestnávateľa je od 07:00 do 15:30 hod.
Pracovný úraz sa stal 26.07.2006 o 11 hod.
PN (kladenka) je od 27.07.2006
Do programu (POHODA) som ale zadala PN od 26.07.06, nakoľko od 11:00 nepracoval.
Až pri spätnej kontrole som zistila, že SW vyrátal náhradu za PN 25% za celé 3 dni (t.j. 26.-28.07.2006) + 3 dni náhradu 55% z DVZ (29.-.31.07.2006) (veď som to tak zadala!!!)

Keďže je PN celý 08/2006 a PN trvá, v mzde za 08/2006 mu doplatíme náhradu do zvyšných 10.-tich kalendárnych dní, t.j. 4 dni (01.-04.08.2006)

Mám ale za, to, že by som mala opraviť mzdu za 07/2006, nakoľko kladenka je až do 27.7.2006, ALE AKO VYPLATIŤ DEŇ 26.07.2006-OD 11:00, keď odpracoval len 4 hodiny, ale PN je od nalsed.dňa.

Ďakujem, Aťka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Keďže píšeš, že ste vyplnili všetky tlačivá, vyplnili ste okrem Hlásenia o úraze aj Záznam o úraze? Nespadá to síce priamo pod tvoju otázku ale len na doplnenie.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    willma
    Keďže píšeš, že ste vyplnili všetky tlačivá, vyplnili ste okrem Hlásenia o úraze aj Záznam o úraze? Nespadá to síce priamo pod tvoju otázku ale len na doplnenie.
    Predkladali sme obe hlásenia

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Za tú dobu od 11.00 hod do ukončenia pracovnej doby, ak mu veľmi chcete niečo zadať, dajte mu návštevu u lekára alebo po dohode so zamestnancom 1/2 dňa dovolenky. Ale PN, teda jej začiatok sa Vám musí presne zhodovať s dátumom na PN od lekára.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Dadena
    Za tú dobu od 11.00 hod do ukončenia pracovnej doby, ak mu veľmi chcete niečo zadať, dajte mu návštevu u lekára alebo po dohode so zamestnancom 1/2 dňa dovolenky. Ale PN, teda jej začiatok sa Vám musí presne zhodovať s dátumom na PN od lekára.
    Dovolenku mu nemôžeme napísať -
    1. usudzujem, že by s tým nesúhlasil a dodatočne dov. lístok nepodpísal - vzhľadom k jeho povahe
    2. v prípade, že čerpáš dovolenku a staneš sa PN, dovolenka sa prerušuje a si PN, obzvlášť (podľa mňa) ťažko rozumne vysvetliť, prečo by mal čerpať od 11,00 do konca prac. doby 1/2 dňa dovolenky , keď mal prac. úraz???

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    atka4
    Mám ale za, to, že by som mala opraviť mzdu za 07/2006, nakoľko kladenka je až do 27.7.2006, ALE AKO VYPLATIŤ DEŇ 26.07.2006-OD 11:00, keď odpracoval len 4 hodiny, ale PN je od nalsed.dňa.
    Ďakujem, Aťka
    Ja by som mu dala za tie hodiny po úraze návštevu lekára (veď aj bol u lekára na ošetrení).

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Zita4
    Ja by som mu dala za tie hodiny po úraze návštevu lekára (veď aj bol u lekára na ošetrení).
    Dík, Zita4, Práve to takto prerábam, ako ošetrenie, veď nakoniec aj bol predsa okamžite na traumatológii a následne prijatý do nemocnice, dúfam, že stačí prijímacia správa, alebo treba osobitne k tomu nejaké potvrdenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.