Zavrieť

Porady

odvody pocas pandemickej OCR

Ahojte, poprosila by som o radu, či sa mi obdobie, ktoré som bola na pandemickej OCR započítava do 730 dni (poistenie v nezamestnanosti) na nárok na dávku v nezamestnanosti, ďakujem
7 komentárov     zbaliť
Mila123 pandemická očr bola počas trvania PPV?
ajajaaaj neviem co znamena PPV ????
ajajaaaj PRACOVNO PRÁVNY VZŤAH - áno, som zamestnanec od 01.08.2019. Takže 01.08.2021 by som mala mat odrobenych 730 dni, ak sa tam započítava aj obdobie počas pandemickej OCR, čo práve potrebujem zistiť, ďakujem vopred
Mila123 samozrejme, že áno, patrí, tu sa posudzuje obdobie trvania PPV, nie dobu zaplatenia, resp. platenia.....a očr nie je neplatené voľno s prerušeným sociálnym poistením.....
ajajaaaj mňa trochu matie to, že v období OCR sa myslím neodvadza poistné do fondu nezamestnanosti, niečo som zachytila v TV, že rodicom na pandemickej OCR sa tým kráti aj priemerný osobný mzdový bod
Mila123 áno, ale POM je pre výpočet dôchodku, nie PvN
ajajaaaj super, veľmi pekne ďakujem za pomoc ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pri klasickej OCR sa poistenie po 10 dnoch prerusuje, pri pandemickej nie, stale trva aj pocas OCR, ak PP trva.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ajajaaaj toto som potrebovala vedieť, ďakujem... ale z toho mi vychádza, že ak bola počas PPV klasicka OCR, alebo PN, musím si chýbajúce dni doplatiť dobrovoľnym poistenim, aby som spĺňala podmienku 730 dni?
    ivka70 Pocas PN sa poistenie neprerusuje a pocas klasickej OCR az od 11 dna. Zvycajne klasicka OCR tolko netrva. Takze nic netreba doplacat. A spatne nemocenske poistenie a poistenie v nezamestnanosti ani doplacat nejde.
    ajajaaaj spatne nie, myslela som to tak, že ak by som dala výpoveď a mam odpracovaných napr len 700 dní, tak si ešte 30 dní budem platiť dobrovoľne poistenie a az potom by som mala nárok na podporu v nezamestnanosti
    ivka70 To ano, pocet dni poistenia si vies kedykolvek na pobocke SP overit.
    ajajaaaj moc ďakujem za cenné rady a čas
      zbaliť

    odvody pocas pandemickej OCR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.