Zavrieť

Porady

Buracie prace

Dobry deň poprosim ak ma niekto podklady ako napisať žiadost na životne prostredie ohľadom burania starého domu , tak Vas poprosím o radu Ďakujem krasne
5 komentárov     zbaliť
misoft Žiadosť na odstránenie stavby sa podáva stavebnému úradu.
Pokiaľ to nie je pamiatkovo chránená stavba, alebo nemá niečo spoločné so životným prostredím - tak od nich nepotrebuješ nič.
https://www.topbyvanie.sk/magazin/oh...-buracich-prac
Beeatta No potrebujem lebo na streche je azbest. Poslali ma tam, ale nebol tam pan ktory to ma na starosti. Ze mam si dať žiadosť nejaku.
buchač Beeatta (Dnes 10:48) No potrebujem lebo na streche je azbest. Poslali ma tam, ale nebol tam pan ktory to ma na starosti. Ze mam si dať žiadosť nejaku.
========================
Kristepane....to je vyjadrovanie jak 15ročného puberťáka a nie majiteľa nehnuteľnosti.

Šak jasné, že je potrebné povolenie...dáva stavebný úrad.
Šak jasné, že je potrebné povolenie na odstránenie azbestu...lenže tu ide už o niečo iné.
Na odstránenie azbestu je potrebná špeciálna firma, ktorá sa týmto druhom činnosti zaoberá. Firma azbest dá dole, uloží do PVC vriec a odvezie na špeciálnu skládku.

Takže sumár - v žiadnom prípade nemôže majiteľ nehnuteľnosti dávať pri búracích prácach sám dávať azbest dole.
Pokuty sú likvidačné...kľudne stačí dobrý sused a problém na svete.
Beeatta Ďakujem za Vaš názor , to všetko viem čo píšete, len som potrebovala vedieť čo ma obsahovať žiadosť na životné prostredie . Už som si to zistila. Pekný deň aj Vám .
misoft Keďže si v pôvodnej otázke NEUVIEDLA všetky podrobnosti - preto aj som takto odpovedal.
Pokiaľ je tam azbest (buchač to napísal svojsky, ale JASNE), pri podaní žiadosti (prečítaj si odkaz hore) musí byť projekt - a v tom prípade tam musí byť uvedené aj to, KTORÁ odborne spôsobila firma ten azbest odstráni (tu máš zoznam https://www.uvzsr.sk/docs/info/ppl/z...iem_azbest.pdf) - azbest je škodlivý nielen pre živ. prostredie, ale aj zo zdrav. hľadiska a to už potom do toho má čo povedať i UVVZ. Všetko musí byť na papieri. A v tomto prípade TY to sama robiť nemôžeš - musíš si na to najať firmu s oprávnením pre nakladanie s nebezpečným odpadom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.