Zavrieť

Porady

Musí mať SZČO založený samostatný bankový účet?

Manžel si založil živnosť. Máme jeden účet, ktorý je na moje meno. Chcela by som sa opýtať či musí mať aj manžel založený samostatný účet kvôli živnosti, alebo môže používať môj účet? Ďakujem.
kn-alka nemá povinnosť, otázkou je, či chcete ukazovať účtovníčke účet so všetkými súkromnými platbami
Mila123 TB teraz dáva účet pre szčo zadarmo, na jeden rok......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemusí mať samostatný účet na podnikanie ale je správnejšie a aj praktickejšie ho mať. Nebudú sa miešať súkromné príjmy a výdavky s tými zo živnosti.

    dzony99 je offline (nepripojený) dzony99

    remeselnik elektrika dzony99
    m-bank má na tento účel m-konto Biznis.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Určite by nemali byť platby suvisiace s podnikaním manžela prijímané a uhrádzané zo sukromného učtu manželky.

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    ak je to mozne (nema exekucie,........) nech si zalozi ucet v internetovej banke ako fio,365 banka,...pouzivanie je zadarmo,a ma oddelene sukromne platby od firemnych ...... zo strany manzela by som urcite oddelil peniaze ,,svoje,, od manzelkinich z dlhodobeho hladiska sa to niekedy nevyplatca

    Musí mať SZČO založený samostatný bankový účet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.