Zavrieť

Porady

Posielam do Zdravotnej poisťovne nulové mesačné výkazy pri nepravidelným prijme?

Dobrý deň, mám konateľa v jednoosobovej spoločnosti, ktorý si urobil odmenu za výkon funkcie po ukončení roka, t.j. nepravidelný príjem. Prihlásený je v SP ale v ZP nie je prihlásený. Prosím vás, ako postupovať, prihlásiť ho spätne od 1.1. aj do ZP a posielať tie nulové výkazy, či až v januári o rok, keď mu bude vyplatená odmena. Kedysi v roku 2013 sme posielali nulové výkazy, ale to sa mi nezdá, žeby to ešte mohlo platiť, ale nikde som nenašla, že by sa to tak už nerobilo. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    https://www.vszp.sk/platitelia/tlaci...amestnavatela/

    Osoby poberajúce príjmy v nepravidelných intervaloch, resp. po skončení pracovného pomeru
    zamestnávateľ ich prihlasuje a odhlasuje iba na jeden deň a to v posledný deň kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza mesiacu, v ktorom dochádza k vyplateniu príjmu, pričom prihlásenie a odhlásenie sa vykoná v jeden deň
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JankaV Ďakujem za reakciu. Toto som našla, len ma pomýlilo, že zmluvu o výkone funkcie má na dobu neurčitú a druhá vec, pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia sa to ako prejaví? Lebo ak bude prihlásený na jeden deň v roku, tak čo tých 364 dní, to bude považovaný za samoplátcu? Možno triviálne otázky ale dlho som sa s tým nestretla a informácie cez google nie sú mi jasné.
    Mila123 áno, ak nie je z iného titulu poistený v ZP tak je samoplatcom....(iný titul je napr. dôchodky, starostlivosť o dieťa, denné štúdium)
    JankaV Ďakujem.
      zbaliť

    Posielam do Zdravotnej poisťovne nulové mesačné výkazy pri nepravidelným prijme?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.