Zavrieť

Porady

Možnosť fin. príspevkov Donate na blog

Mám blog v angličtine, na ktorý by som chcel dať možnosť fin. príspevkov Donate. Blog, hosting, všetko veci okolo sú na moju s.r.o, je to takto právne a daňovo ok?
Naposledy upravil ivka70 : 22.06.21 at 08:10
3 komentárov     zbaliť
Mila123 ako položená otázka taká bude odpoveď......možno
eberhardt ok, spresnim, pri otazke ma to upozornovalo na maximalnu strucnost. Poprosim vas o info. Z toho blogu by som rad prijimal platby vo forme dobrovolnych prispevkov. Smerovali by na ucet s.r.o. Je to mozne robit takto a ak nie tak ako? Dakujem.
ivka70 Lebo si to pisal do nazvu, aj blog predsa tvoris tak ,ze das nazov a text samotny, tak si tu otazku upresni teraz priamo cez edit
aj to upresnenie v komentari totiz nic nehovori o tom, ci tvoja sro ma v cinnosti nejake moznosti prijimat dary ... alebo budes k darcovstvu snad vystavovat faktury?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Mal by si sa predovšetkým opýtať svojho účtovníka, ktorý to bude účtovať, či je s tým OK.

    Podľa mňa je možné ísť tou cestou a poznám človeka, čo má takto postavený biznis model. Len treba vhodne naformulovať obchodné podmienky a uviesť tam, že tlačidlom Donate sa platí platba za sprístupnenie obsahu (teda nie je to dar), a nejaké pravidlá, keby chcel dotyčný vystaviť faktúru za túto službu a podobne. A hlavne mal by si mať v činnosti firmy publikačnú činnosť, keď chceš mať z nej príjmy a uplatňovať si na ňu vynaložené náklady.
    eberhardt ok, ďakujem pekne za odpoveď. Pomohlo mi to veľmi.

    Možnosť fin. príspevkov Donate na blog

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.