Zavrieť

Porady

zmena sídla a nahlásenie do SP , ZP a na dopravný inšpektorát

prosím vás ako nahlasovať tieto zmeny, pozerám v socpoist v el.pobočke ale neviem cez čo to treba zmeniť, alebo to treba poslať písomne? tak isto v ZP?
na daňovom úrade som oznámila cez všeobecné podanie. d
kn-alka sro alebo živnostník?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    V SP cez registračný list FO,ak zamestnávateľ, tak cez registračný list zamestnávateľa

    V ZP cez Oznámenie poistenca, ak zamestnávateľ tak cez Oznámenie o vzniku, zmene a zániku platiteľa poistného
    https://www.vszp.sk/platitelia/tlaci...ela-poistneho/
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica sro, viem, že cez registračný list - sídlo zamestnávateľa ale v el. pobočke sa to tiež dá alebo treba poslať písomne? ?
    kn-alka nemám teraz pri sebe prístup do pobočky, ale ak si dobre pamätám, majú tam aj registračný list zamestnávateľa... a ak nie, tak zašli poštou
    yvica majú ale nikde nevidím, že by sa to tam dalo vypísať, už som poklikala všetko, ale elektronicky to asi nepôjde.
    kn-alka a máš hore zax-nuté zmena?

    x pri zmena a dopíšeš novú adresu - starú nikam nepíšeš
    yvica ďakujem, podarilo sa. a vo všzp a dôvere, tiež nahlasujem, pozerala som a tam už v progile je nová adresa sídla, tak asi nemusím nahlásiť, dík
      zbaliť

    zmena sídla a nahlásenie do SP , ZP a na dopravný inšpektorát

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.