Zavrieť

Porady

Presun terminovaného vkladu

Končí sa mi terminovaný vklad. Nechcem vybrať v hotovosti. Banka presúva iba v rámci banky na účet. Nakoľko bežný účet v tej banke nemám, môžem ten termínovaný vklad presunúť na firemný účet mojej rodiny a z tej presunúť na môj bežný účet vedený v inej banke? Na firemnom účte sa objaví ako mylná platba a výplata na môj účet. Ďakujem pekne.
5 komentárov     zbaliť
misoft Prečo takto zložito?
Jednoducho - končí terminovaný vklad - urobíš z neho bežný. A ostane na rovnakom účte.
Tiež som mal termínovaný - kým tam boli ešte slušné úroky - ostával ako terminovaný. Potom banka odrazu zmenila "politiku úročenia" a úroky boli len o málo vyššie, ako na bežnom účte - tak pri konci termínu som jednoducho na tom účte z toho vkladu urobil bežný... Účet ostal, peniaze ostali - navyše - prístup k ním kedykoľvek (nečakáš na ukončenie termínovania).
BTW: Termínovaný vklad (účet) v dnešnej dobe nemá zmysel - záleží podľa banky a podľa viazanosti.
Porovnaj
https://totalmoney.sk/?akcia=produkt...mail=&telefon=

Úrok 0,1% pri 12 mesiacoch - a z toho ti ešte 19% strhnú. Preštuduj si ten prehľad. Zistíš, že terminovaný vklad je na smiech (teda - ak tam nemáš aspoň 50000€)
misoft A len doplním - neviem, čo je to za banku, ktorá NIE JE ochotná po ukončení termínovaného účtu presunúť finančné prostriedky do inej banky na iný účet. Ak by sa to dozvedela NBS - asi by mali problém, pretože ti znemožňujú nakladať s tvojimi peniazmi podľa tvojho uváženia.
Agacs Je to najmúdrejšia banka- Tatrabanka
ivka70 chcem vidiet podnikatela, ktory si necha takto zanesvarit pohyb penazi .... mylna platba sa vracia na ucet, z ktoreho prisla

v takotmto pripade by islo o jednoznacnu manipulaciu s peniazmi, myslis, ze potrebuju mat na krku financnu policiu????

je problem si ten ucet zalozit a vzapati zrusit?
Agacs Ďakujem pekne za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Presun terminovaného vkladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.