Zavrieť

Porady

K Prvej pomoci - opatrenie č. 4

len by som sa chcela uistiť - že či SZČO, ktorá od 1.7. už nie je povinne poistená, má nárok na tento príspevok len vtedy - ak nemá vôbec žiadny príjem . Alebo môže mať nejaké malé tržby ako SZČO?
Definícia je takáto: Oprávnený žiadateľ:
SZČO, ktorá prerušila vykonávanie/prevádzkovanie svojej činnosti a nepozastavila alebo nezrušila oprávnenie na jej vykonávanie/prevádzkovanie a ktorá od 01.07.2021 (resp. od začiatku ďalšieho kalendárneho mesiaca) nemá žiaden iný príjem (z podnikateľskej, nepodnikateľskej a závislej činnosti), s výnimkou príjmu z
o pracovného pomeru,
o dohôd vykonávaných mimo pracovného pomeru alebo
o invalidného dôchodku poistenca s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 40 % a najviac 70 %.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 Katarína, szčo ak má príjem čo i len 1,- € z podnikania nevznikne jej nárok na Opatrenie č. 4 ....., ak má zamestnanie tak jej náleží iba od rozdielu (210 -ČM zo zamestnania = Opatrenie č. 4) .....
Katy a R len som potrebovala naisto - ďakujem . podľa mňa je riešením - dobrovoľné SP - keď už- a ak sa oplatí (Op 2)
veronikasad Za jul ti uz dobrovoľne poistenie nepomoze. Prihlasit sa bolo treba do 15.7.
Katy a R to je samozrejmé - podmienky sú v tomto (pri č. 2) jasné - ale do konca roka je ešte dosť mesiacov ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    K Prvej pomoci - opatrenie č. 4

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.