Zavrieť

Porady

Vydedit

Moja sestra ma chce vydedit.Stve mojho otca proti mne. Vyvreskuje mu do telefónu, ze si nepraje aby som Tam chodil. Mam deti a rodinu no byvam velmi daleko od otca. Chodievam za nim asi 7 krat do roka.
Keby Dom prepisal na sestru resp. daroval, moje deti nedostanu nic?
Naposledy upravil Mária27 : 24.08.21 at 12:40
4 komentárov     zbaliť
ivka70 oznamila si nam, ake mate vztahy v rodine, mas aj nejaku otazku?
Kedze vydedit ta mzoe len rodic, nie sestra, co na to otec?
BANICKA Zo sestrou nemam dobry vztah no s otcom si rozumiem dobre.
BANICKA Keby Dom pre pisal na sestru resp. Daroval moje deti nedostanu nic?
Chobot Presne tak. Ak tvoj otec prepíše dom na niekoho iného (napr. na tvoju sestru), nebudeš po ňom ten dom dediť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Sestra ak má deti, resp manžela - tak ťa nijakovsky nemôže vydediť, lebo jej majetok po nej budú dediť oni - nie ty
    Otec by ťa teoreticky mohol (ak by bol vážny dôvod) - ale je úplne na ňom, čo si on urobí so svojím majetkom. Môže ho dať hocikomu - aj bezdomovcom. Neviem, prečo si deti myslia, že rodičia im ten svoj majetok musia nechať (veru nemusia!).
    A vzťahy v rodine si riešte radšej medzi sebou - ja by som sa s týmto na nete nechválila.
    ešte doplním, že ak si už teraz sestra nepraje, aby si tam chodil - tak je celkom možné, že ten dom vlastní už ona.
    Naposledy upravil Katy a R : 24.08.21 at 12:55

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Treba sa porozprávať s otcom nie s hysterickou sestrou. Obaja ste prípadnými dedičmi. Ak je dom jeho vlastníctvom, on o ňom rozhoduje. Môže sa tak rozhodnúť už za života alebo ak nie, tak po jeho prípadnej smrti v DK, či bude niekto dediť alebo či vôbec bude niečo na dedenie. Prípadne urobí závet a v ňom určí, komu ho prenecháva. Takže v konečnom môže nastať situácia, že obaja nebudete nič dediť.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    So sestrou by ste mali po otcovi dediť každá 1/2 jeho majetku.
    Ak by otec daroval dom sestre, hodnota domu by sa jej započítala pri dedení, teda z ostatného majetku by nemusela dostať nič (jej podiel na dedičstve by sa znížil o hodnotu daru). Zvyčajne sa opomenie darovať zariadenie domu, nejaké pozemky a pod.
    Ak by otec predal dom sestre, dalo by sa dokazovať, že ide o simulovaný právny úkon, teda v skutočnosti o dar, lebo po otcovi by mala zostať hotovosť.
    Keby otec zanechal majetok sestre závetom, máš ako plnoletá nárok na 1/2 tvojho podielu na dedičstve, teda závet by bol v tejto časti neplatný.
    Ešte by ťa mohol otec vydediť, na to by však musel mať zákonný dôvod, čo zrejme nemá.
    Pozri občiansky zákonník od § 460 tu https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...64/40/20191201

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.