Zavrieť

Porady

služobné autá na súkromné účely

Dobrý deň, páčia sa mi Vaše zrozumiteľné odpovede na príspevky na tomto portáli. Preto by som Vás chcela poprosiť o radu. Máme v s.r.o. v obchodnom majetku 2 osobné motorové vozidlá novšie, ktoré ešte splácame na leasing a 1 desaťročné vozidlo. Náklady na novšie vozidlá účtujeme na 100 % s tým, že sa vedie kniha jázd /tvárime sa, že sa používajú iba na služobné účely/. Keďže staršie auto má nad 8 rokov - nie je treba zdaňovať nepeňažný príjem konateľovi, účtujeme všetko na 80/20 %. Knihu jázd nevedieme. Tým pádom deklarujeme, že sa auto používa aj na súkromné účely /takto to vysvetľujeme, pretože konateľ vlastné súkromné auto nemá/? Má konateľ nákup PHM vo výške 20% z ceny, keďže ho z 20 % podľa nás používa aj na súkromné účely, spoločnosti zaplatiť alebo je to pre neho nepeňažný príjem? My to robíme tak, že 80% zo všetkých nákladov na toto auto účtujeme ako daňový náklad a 20% ako nedaňový náklad. Konateľ neplatí nič. Neviem, či to robíme správne. Myslím si, že asi ťažko nám DÚ uverí, že najstaršie vozidlo sa používa aj na súkromné účely a novšie auta čisto iba na služobné účely. Mohla by som Vás poprosiť o Vaše stanovisko k tomuto problému. Už som prečítala toľko článkov a príspevkov, že som z toho zmätená, neviem čo je najsprávnejšie, resp. čo by prešlo cez daňovú kontrolu s čo najmenšími problémami.
3 komentárov     zbaliť
buchač Halóóó, účtovníci...kde ste ???

P.S.:
Kuwa...sveta žiť takýmto konateľom ...
marjankaj Oni:
/tvárime sa, že sa používajú iba na služobné účely/.
------------------------------------
A my sa tvárime, že tomu veríme.
marjankaj V etikete je aj toto.
7. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    ivka70 21.09.21 07:32 odstránil(a) z Porady

    služobné autá na súkromné účely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.