Zavrieť

Porady

Prispevok na podporu mobility za pracou

Dobry den,chcela by som sa informovat ohladom prispevku na podporu mobility za pracou. Na schvalenie prispevku je potrebne dokladovat:
Výdavky na bývanie súvisiace so zmenou pobytu na účely poskytnutia príspevku sú preukázané mesačné výdavky na:
1. úhradu za plnenia poskytované s užívaním bytu alebo
2. nájomné.
Mozete mi prosim vysvetlit, ako dokladovat vydavky na uhradu za plnenia poskytovanie uzivanim bytu? Je potrebne to,aby prenajimatel si vybavil na bytovom druzstve kalkulaciu mesacnych zaloh, resp. Evidencny list, alebo staci bez tychto dokumentov jednoducho do najomnej zmluvy napisat sumu za najom a sumu za uhradu za plnenie poskytovane s uzivanim bytu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Staci najomna zmluva a dokladovat platbu najomneho.
    Ved to ti vedia povedat aj na UP.
    A pozor, prenajimatel musi byt danovo evidovany a tu istu sumu zo zmluvy aj davat do DP.
    Naposledy upravil ivka70 : 27.09.21 at 07:03
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stanka959 Ano, viem ze staci najomna zmluva ale vramci zmluvy sa pytam,ci naklady na najom a na uzivanie bytu treba nejakk dokladovat,alebo staci, ak prenajimatel spise sumu na obe polozky bez dokladovania, napr. najom250 a naklady na uzivanje bytu150 €.??
    ivka70 Zmluva by mala byt jasna a zrozumitelna, ak ti ma po skonceni najmu vyuctovat spravne spotrebu energii, tak by malo byt jasne, co platis za byvanie a co su zalohy na spotrebu ..ci uz vody, tepla, elektriny.
    Stanka959 Pytam sa,nakolko som videla viacero podnajomnickych zmluv, a ziadny rozpis poloziek tam nebol. Bola tam iba spisana suma za najom, a za nic ine
      zbaliť

    Prispevok na podporu mobility za pracou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.